Digitál12. června  2017 v 12:00  

Odstartovalo Rai Radio Kids, italská obdoba dětského Rádia Junior

Studio italské rozhlasové stanice Rai Radio Kids - Foto: Radiotelevisione italiana (RAI)

Studio italské rozhlasové stanice Rai Radio KidsFoto: Radiotelevisione italiana (RAI)

Po půl deváté večer jsou připraveny bloky určené k usnutí. Půjde zejména o četbu na dobrou noc a pohodové písničky/ukolébavky.

Italský veřejnoprávní rozhlas dnes v souvislosti s dříve oznámenými plány spustil novou, zcela digitální stanici Rai Radio Kids. Jak již název programu napovídá, okruh bude věnovaný primárně dětským posluchačům. V dopoledních hodinách má jít o mladší publikum, odpoledne bude určeno starším a dospívajícím. Od šesté hodiny ranní do půl deváté večer bude vysílání děleno do patnáctiminutových bloků. 

Po půl deváté večer jsou připraveny bloky určené k usnutí. Půjde zejména o četbu na dobrou noc a pohodové písničky/ukolébavky. V klidovém režimu bude Rai Radio Kids až do šesté hodiny následujícího dne, kdy opět začne premiérový program. Nová italská rozhlasová stanice je tamní obdobou Rádia Junior, které provozuje Český rozhlas. Rai Radio Kids je k dispozici ve veřejnoprávním multiplexu DAB+ (Itálie), kabelových sítích a na internetu. V budoucnu se jeho signál objeví také na satelitu Hotbird, pozice 13 stupňů východně. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace