Digitál21. listopadu  2017 v 09:00  

Privátní DAB+ multiplex v Meklenbursku-Předním Pomořansku má sedmičku zájemců

Město Schwerin, centrum spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko. - Foto: Klára Stejskalová

Město Schwerin, centrum spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko.Foto: Klára Stejskalová

Možnost přihlásit se do veřejné výzvy skončila 13. října. Přesto, že zájem je menší, než se původně předpokládalo, DAB+ síť by přesto nakonec měla vzniknout.

S menším počtem zájemců, než se předpokládalo, skončila veřejná výzva mediálního regulátora pro německou spolkovou zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko týkající se případného obsazení nové DAB+ sítě pro tento region. Subjektů, kteří se do veřejné výzvy přihlásilo, bylo nakonec pouze sedm. Informoval o tom web Radioempfang.digital, kterému tuto skutečnost potvrdila přímo zástupkyně regulátor Florian Steffen. 

Možnost přihlásit se do veřejné výzvy skončila 13. října. Přesto, že zájem je menší, než se původně předpokládalo – multiplex by mohl bez problémů pojmout dvojnásobný počet subjektů, DAB+ síť by přesto nakonec měla vzniknout. Dobrou zprávou je, že mezi subjekty jsou i velcí hráči na poli rozhlasového vysílání ve spolkové zemi Meklenbursko-Přední Pomořansko, a to konkrétně Antenne MV a Ostsewelle Hit-radio Mecklenburg-Vorpomen. Na severu Německa fungují v tomto regionu aktuálně pouze dvě sítě – celoplošná od Media Broadcast a zemská provozovaná na čtyřech kanálech veřejnoprávním rozhlasem NDR. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace