Digitál9. února  2018 v 10:01  

Rakousko by se mělo dočkat expanze digitálního rádia DAB+ v příštím roce

letní palác Schönbrunn; Vídeň - Foto: CC0 Public domain

letní palác Schönbrunn; VídeňFoto: CC0 Public domain

V alpské republice funguje digitální rozhlas DAB+ v pilotním provozu od roku 2015, do ostrého režimu přejde v prvních měsících 2018.

Expanze digitálního rozhlasu DAB+ mimo Vídeň by se mělo Rakousko dočkat v příštím roce. Původní plán, že by se tak mělo stát, už letos, nakonec nevyšel. Do cesty se postavily některé nevyjasněné překážky. Rok 2019 jako reálný potvrdil rakouskému deníku Horizont Michael Ogris, předseda regulátora KommAustria. Jednou z výzev bylo také vyhrazení vhodných kanálů pro fungování digitálních sítí. Koordinace probíhala mimo jiné i s Českou republikou. 

V Rakousku funguje digitální rozhlas DAB+ v pilotním provozu od roku 2015, do ostrého režimu přejde v prvních měsících 2018. Oprávnění pro distribuci signálu získala společnost RTG Radio Technikum, která provede v multiplexu v souvislosti s tímto krokem i některé programové a technické změny. Oprávnění bylo rakouské společnosti uděleno na období deseti let. Jako vzor pro digitalizaci rozhlasové vysílání vidí Rakousko své německé sousedy. Tady má alespoň jeden DAB+ přijímač v domácnosti 15,1 % obyvatel (šest milionů domácností). 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace