Digitál12. září  2017 v 13:57  

Řecko odhaluje první plány na spuštění digitálního rozhlasu DAB+

Aténské památky, Řecko - Foto: Martin Dorazín

Aténské památky, ŘeckoFoto: Martin Dorazín

Zákon, který umožní zahájení digitálního rozhlasového vysílání DAB+, je vláda připravena projednat ještě v letošním roce.

Řecká vláda se nebrání zavádění digitálního rozhlasového vysílání DAB+. Jak včera informovala tamní média, v horizontu čtvrt roku je možné připravit frekvenční harmonogram. V případě, že by se neobjevily komplikace, v následujících osmi měsících je možné udělit potřebné licence pro DAB+ vysílání. Na celostátní úrovni by fungovalo osmnáct stanic, oznámil Lefteris Kretsis, generální tajemník pro informační a komunikační technologie. 

Na úrovni regionů by bylo možné udělit další licence a takto by se do rozhlasového éteru mohlo dostat šedesát až přibližně sedmdesát stanic. Zákon, který umožní zahájení digitálního rozhlasového vysílání DAB+, je vláda připravena projednat ještě v letošním roce. Řečtí politici jsou připraveni nechat digitalizaci rádia volnou cestu. V případě, že o tento způsob distribuce signálu bude zájem, rozhodně nebudou ústy Kretsise podnikat kroky, které by mohly tento proces brzdit. Plány na spuštění digitálního rozhlasu DAB+ byly odhaleny v rámci mezinárodního veletrhu Thessaloniki International Fair. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace