Digitál13. července  2017 v 12:00  

Regulátor v Brémách rozhoduje o vzniku nového lokálního multiplexu

Německé město Brémy - Foto: Wikimedia Commons,  Klaus Grünberg,  CC BY-SA 3.0

Německé město BrémyFoto: Wikimedia Commons, Klaus Grünberg, CC BY-SA 3.0

Stadtmusikanten Radioservices UG i.G. avizuje, že je schopna vybudovat síť lokálních multiplexů, které budou alternativou k chystané druhé celoplošné síti Media Broadcast.

V Brémách by měla začít fungovat třetí digitální síť ve standardu DAB+. Kromě společnosti Media Broadcast, která je de facto německou obdobou Českých Radiokomunikací, se do výběrového řízení přihlásila společnost Stadtmusikanten Radioservices UG i.G. Jde o společný podnik Central FM Media GmbH provozující několik lokálních rozhlasových stanic a Lulu Media GmbH, firmy, která si udělala jméno zejména stejnojmenným programem pro LGBT komunitu. 

Stadtmusikanten Radioservices UG i.G. avizuje, že je schopna vybudovat síť lokálních multiplexů, které budou alternativou k chystané druhé celoplošné síti, kterou ve spolupráci s Media Broadcast připravuje firma Absolut Media. „Chystáme se přinést hudbu do města a rozhodně můžeme potvrdit, že zájem o DAB+ v Brémách je. Srovnatelnou programovou nabídku bychom rádi představili také v Lipsku, kde bude šířeno asi patnáct programů. Máme již potvrzených dostatek zájemců, kteří chtějí vysílat jak v Brémách tak i Bremerhavenu,“ uvedl operátor. Zprovoznění multiplexu by mělo proběhnout v průběhu příštího roku. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace