Digitál15. května  2018 v 13:00  

Rok 2017 byl pro prodej digitálních rádií rekordní

V loňském roce se prodalo přes dvanáct milionů DAB rádií. - Foto: archiv společnosti Roberts

V loňském roce se prodalo přes dvanáct milionů DAB rádií.Foto: archiv společnosti Roberts

„Posledních dvanáct měsíců bylo pro digitální rozhlas velmi silným obdobím. Mezinárodní prodeje DAB přijímačů jsou na historicky nejvyšší úrovni,“ uvedl Patrick Hannon, prezident WorldDAB.

V roce 2017 se prodalo v Evropě, Asii a Tichomoří téměř dvanáct milionů digitálních rádií, která jsou schopna přijímat rozhlasové vysílání DAB a DAB+. Vyplývá to ze statistik obchodníků a automobilek, z nichž vychází konsorcium WorldDAB. Klíčové trhy pro digitální rozhlas již umisťují DAB tunery do základních výbav vozů. Grafika, která doplňuje výstup organizace, zařazuje Českou republiku mezi země s řádným vysíláním a pokrytím 62 % populace. 

„Posledních dvanáct měsíců bylo pro digitální rozhlas velmi silným obdobím. Mezinárodní prodeje DAB přijímačů jsou na historicky nejvyšší úrovni. Tato skutečnost byla posílena vypínáním analogového vysílání v Norsku a silným růstem na ostatních evropských trzích. Vnímáme velmi silný pokrok v oblasti automobilového průmyslu, kde bylo prodáno téměř šest milionů nových vozů s DAB tunerem. Vedle Evropy je vidět také povzbuzující vývoj v nově vznikajících trzích na Středním východě, v Africe, Asii a Tichomoří,“ uvedl Patrick Hannon, prezident WorldDAB. Mezi zeměmi s největší vybaveností DAB přijímači patří Velká Británie, Německo a pochopitelně i Norsko. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace