Digitál16. května  2018 v 13:00  

Soukromý DAB+ multiplex v Brémách by mohl odstartovat už v červnu

Německé město Brémy - Foto: Wikimedia Commons,  Klaus Grünberg,  CC BY-SA 3.0

Německé město BrémyFoto: Wikimedia Commons, Klaus Grünberg, CC BY-SA 3.0

Signál by měl být šířen z vysílače Bremen – Walle výkonem 2 kW v horizontální polarizaci, kterou stejné stanoviště používá v případě digitálních sítí DR Deutschland a Radio Bremen.

Už letos v červnu by mohla v severoněmeckých Brémách odstartovat chystaná digitální rozhlasová síť ve standardu DAB+, která bude obsahovat výhradně privátní stanice. Informuje o tom portál Satellifax.de. Již v loňském roce bylo rozhodnuto o tom, že chod multiplexu bude zajišťovat společnost Media Broadcast. 

O programové nabídce privátního multiplexu není v tuto chvíli ještě definitivně rozhodnuto. Je možné, že někteří hráči, kteří plánovali do této sítě vstoupit, se tohoto kroku nakonec neúčastní. Signál by měl být šířen z vysílače Bremen – Walle výkonem 2 kW v horizontální polarizaci, kterou stejné stanoviště používá v případě digitálních sítí DR Deutschland a Radio Bremen (veřejnoprávní rozhlas). Prozatím jsou digitální cestou v Brémách dostupné mimo jiné stanice Sunshine live, Absolut Relax, Klassik Radio, NDR Info nebo KiRaKa. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace