Digitál14. února  2018 v 14:00  

Taneční rádio Sunshine live ukončilo analogovou distribuci v kabelu, spoléhá na digitál

Maskot taneční stanice sunshine live - Foto: zdroj: YouTube.com

Maskot taneční stanice sunshine liveFoto: zdroj: YouTube.com

Způsob, jakým přistupují operátoři k digitálnímu vysílání, je různý. Nejčastěji je možné programy naladit jako součást nabídky DVB-C, tedy proladit kabelový set-top box, do kterého se stanice uloží mezi rozhlasové okruhy.

Německá rozhlasová stanice Sunshine live, která je dobře zaběhnutou značkou i u českých posluchačů orientujících se na taneční hudbu, ukončila od ledna distribuci svého analogového signálu v kabelových sítích a nadále se spoléhá pouze na digitální šíření. Sunshine live doslova uvedlo, že v analogové distribuci nevidí budoucnost. Primárním zdrojem příjmu německé stanice tak bude pozemní rádio DAB+ a další digitální platformy. 

Způsob, jakým přistupují operátoři k digitálnímu vysílání, je různý. Nejčastěji je možné programy naladit jako součást nabídky DVB-C, tedy proladit kabelový set-top box, do kterého se stanice uloží mezi rozhlasové okruhy. Pro Sunshine live je ale primární právě digitální rádio DAB+, protože využívá celoplošný multiplex společnosti Media Broadcast, jenž svým signálem zasahuje i omezené území Čech. S venkovní anténou pro III. pásmo je možné síť na kanálu 5C běžně zachytit i v Praze. Digitální rozhlas je podle Sunshine live budoucností mobilního příjmu. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace