Digitál12. ledna  2018 v 10:00  

V belgickém Eupenu testuje dočasný lokální DAB+ multiplex

Digitální rozhlasový přijímač (ilustrační foto). - Foto: sonoro audio GmbH

Digitální rozhlasový přijímač (ilustrační foto).Foto: sonoro audio GmbH

Vzhledem k tomu, že multiplex operuje s relativně malým zásahem, má posloužit do budoucna pro zkušenosti při budování právě takovýchto DAB+ sítí.

Belgický Eupen se dočkal testů pozemního digitálního rádia ve standardu DAB+. Dvousetpadestiwattový vysílač je umístěn na budově Funkhaus. Součástí programové nabídky jsou veřejnoprávní stanice BFB 1 Radio a BFB 2 Radio doplněné o Radio 700, Radio Contact a HitRadio 100,5. DAB+ multiplex je v provozu od 6. prosince 2017 a fungovat bude nejpozději do začátku února letošního roku. 

Pro Eupen, který má necelých dvacet tisíc obyvatel, jsou tyto testy velmi důležité. Vzhledem k tomu, že multiplex je lokálního charakteru, má posloužit do budoucna pro zkušenosti při budování takovýchto DAB+ sítí. Zajímavostí je, že v tomto případě je nasazeno softwarové řešení multiplexu na bázi „Small Scale DAB“. Celý multiplex, jak připomněl web Radioempfang.digital, bylo možné vytvořit na bázi fungování pod operačním systémem Linux. Toto řešení umožňuje i vysílání doplňkových služeb včetně slideshow. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace