Digitál14. února  2018 v 12:00  

Značka Albrecht přináší DAB+ a internetové rádio do starších hi-fi systémů

DAB+ adaptér Albrecht DR 463 - Foto: Alan Electronics

DAB+ adaptér Albrecht DR 463Foto: Alan Electronics

Adaptér je možné ovládat buďto připojeným dálkovým ovládáním, případně prostřednictvím mobilní aplikace AirMusic Control. Podporuje rozhraní DLNA i Bluetooth.

Společnost Alan Electronics, která stojí za značkou rádií Albrecht, chce svou aktuální nabídkou oslovit všechny majitele domácích hi-fi systémů, kteří nemají možnost přijímat digitální rozhlas DAB+ ani si obohatit programovou nabídku o desítky tisíc internetových stanic. Albrecht DR 463 právě cílí na tyto zákazníky – jedná se o bezdrátový adaptér. Produktová novinka německého výrobce navíc umožňuje i přehrávání médií pomocí rozhraní DLNA. 

Adaptér je možné ovládat buďto připojeným dálkovým ovládáním, případně prostřednictvím mobilní aplikace AirMusic Control. Možnost uložení oblíbených internetových rádií je velmi bohatá – 250 programových pozic. V rámci DAB+ podporuje Albrecht DR 463 pochopitelně také slideshow – doplňkové obrázky v rámci přijímačů s barevným displejem – kterou využívá také Český rozhlas v rámci multiplexu ČRo DAB+. Adaptér podporuje i rozhraní Bluetooth, díky němuž je možné streamovat z mobilních zařízení hudbu ve službách, jako jsou Spotify, Apple Music nebo Amazon Music (v Česku je dostupná od konce loňského roku). V Německu začíná prodej na 130 eurech, v přepočtu tedy 3.300 Kč. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace