Televize21. dubna  2017 v 12:15  

Novinky v hybridní televizi: RTVS bez aplikace Advent, Seznam.cz s virtuálním tlačítkem

Chytrý televizor - Smart TV - Foto: Archiv Samsung

Chytrý televizor - Smart TVFoto: Archiv Samsung

Divák, který má svůj televizor nebo set-top-box s podporou HbbTV připojený k internetu, získává přístup k řadě doplňkových služeb.

Hybridní vysílání, které propojuje svět klasické televize s internetovým prostorem, přináší i v České republice prakticky každý týden řadu novinek. Rozhlas a televize Slovenska (RTVS) vyřadil ze svého HbbTV menu aplikaci Advent 2016. Jednalo se o přehled vánočních koncertů, který odvysílala RTVS na konci loňského roku. Aktuálně tak mají na výběr diváci pouze ze dvou aplikací – Archiv a Teletext. Službu je možné využívat například na satelitu Astra 3B. 

S novinkou přišla i společnost Seznam.cz, která představila vloni expanzi do televizního prostoru. Provozovatel největšího internetového vyhledávače a významné platformy s videem začal používat u HbbTV virtuální červené tlačítko. Systém hybridní televize doposud fungoval tak, že majitelům chytrých zobrazovačů připojených k internetu se začalo přehrávat okamžitě první video v pořadí. Po jeho startu se ale nyní objevuje i informace, že další videa jsou k dispozici po stisknutí červeného tlačítka. Jeho podobu představuje obrázek, který přikládáme níže. 

Seznam.cz - virtuální červené tlačítko - Foto: Lukáš Polák

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace