Televize17. února  2016 v 16:00  

Britská placená televize představila box Sky Q, nabízí přelomové služby

Sky Q - nový box Sky UK - Foto: Sky UK

Sky Q - nový box Sky UKFoto: Sky UK

Jednou z atraktivních funkcí je takzvané „Fluid Viewing“. Uživatel boxu začne sledovat video obsah, který následně přehraje i jinde.

Britská satelitní placená televize Sky nabízí od 9. února zákazníkům ve Velké Británii nový set-top-box s označením Sky Q. Nejde o pouhý přijímač pro televizní signál z družice, ale v podstatě multimediální zařízení. Základem je možnost sledování programů nejen ve standardním a vysokém rozlišení, ale také formátu Ultra HD. Klient má k dispozici možnost nahrávání až čtyř pořadů ve chvíli, kdy pátý sleduje. Box má 2 TB úložného prostoru a je prostřednictvím něho může přehrávat i média v domácí síti – fotografie, hudbu i video soubory. Stávající klienty získají box za 12 liber měsíčně, noví za 54 liber. 

V souvislosti s touto novinkou ale není výpis těchto vlastností úplný. Do Sky Q je implementována také videopůjčovna Sky Store. V rámci ní máte možnost spustit film a následně si jeho zbytek pustit na jiném zařízení (mobilním telefonu nebo tabletu). Funkce se nazývá jako „Fluid Viewing“. Lépe ji představuje připojené video. Kromě videopůjčovny jsou k dispozici i on-line archivy volně šířených stanic na území Velké Británie a také vybraných placených programů. Součástí balení je i speciální dálkový dotykový ovladač. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace