Televize26. února  2016 v 09:42  

České Radiokomunikace mohou přesunout další vysílač na atraktivnější kótu

Rozhledna Vyhlídka v Karlových Varech - Foto: Pavel Halla

Rozhledna Vyhlídka v Karlových VarechFoto: Pavel Halla

Klíčovou změnou pro operátora byl přesun pražského vysílače Malešice na kótu Strahov. Lokalita ale v tuto chvíli TV signál nešíří.

České Radiokomunikace získaly podle informací webu Digitální rádio povolení pro přesunutí dalšího vysílače, který je součástí jeho nejnovějšího digitálního televizního multiplexu, tedy Regionální sítě 20. Jedná se konkrétně o lokalitu Karlovy Vary – Růžový vrch. Nově bude tento vysílač umístěn v oblasti Tři Kříže. Z této lokality již vysílají multiplexy 1, 2 a 3 i Regionální síť 8 s programy Óčko Expres, TV Noe, Sport 5, Regionálnítelevize CZ, Barrandov Muzika a TV Osem. Parametry Regionální sítě 20 se v Karlových Varech prakticky nezmění. Vyzářený výkon na kanálu 47 bude 13 dbW, což odpovídá 20 Wattům. 

Nejdůležitější změnou v celém multiplexu, který původně patřil pod Regionální síti 1 českobudějovickému podnikateli Ivu Brabcovi, je přesun pražského vysílače Malešická spalovna do lokality Strahov. České Radiokomunikace sice mají v tuto chvíli televizní část vysílače vypnutou, nicméně už jednají o využití kapacity s potencionálními partnery, tedy televizemi. Jde taktéž o jednu ze změn, kterou v uplynulých týdnech a měsících schválil Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Programová nabídka Regionální sítě 20 se v různých koutech republiky liší, obecně lze ale říci, že její součástí jsou kanály ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT Sport HD, ČT :D/ČT art, Regionálnítelevize CZ a turistické Cesty krajem (jižní Čechy). 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace