Televize14. února  2018 v 15:59  

Dětský kanál Cartoon Network lokalizoval svou další verzi do češtiny

Grafika dětské televize Cartoon Network. - Foto:  Cartoon Network

Grafika dětské televize Cartoon Network.Foto:  Cartoon Network

Vzhledem k tomu, že mutace Central & Eastern Europe cílí zejména na maďarský trh, musí se divák smířit právě s komerčními bloky v tomto jazyce.

Na českém a slovenském trhu je dostupná další lokalizovaná verze stanice Cartoon Network. Po mutaci, která je určená přímo pro náš region a v nabídce ji mají například kabeloví a IPTV operátoři, byl odpovídající jazykovou stopou opatřen i kanál Cartoon Network Central & Eastern Europe. Tato verze je k dispozici klientům satelitní služby freeSAT, kterou provozuje společnost UPC DTH. Kromě české stopy je k dispozici i angličtina a maďarština. 

Vzhledem k tomu, že Cartoon Network Central & Eastern Europe cílí zejména na maďarský trh, musí se divák smířit právě s komerčními bloky v tomto jazyce. Tato verze má oproti té určené pro Českou republiku a Slovensko další nevýhodu – je dostupná pouze v obrazovém formátu 4:3. Kabeloví operátoři mají Cartoon Network k dispozici v širokoúhlé verzi, již řadu měsíců se také hovoří o nasazení vysokého rozlišení (HDTV). Nutno upozornit, že HD kvalita není u dětských kanálů příliš obvyklá. Výjimku tvoří stanice Déčko, Nickelodeon nebo Duck TV. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace