Televize14. listopadu  2017 v 10:04  

Digital Broadcasting testuje nový DVB-T2 vysílač z pražského Ládví

Za společností Digital Broadcasting stojí ostravský podnikatel a hudebník Radim Pařízek. - Foto: archiv Radima Pařízka

Za společností Digital Broadcasting stojí ostravský podnikatel a hudebník Radim Pařízek.Foto: archiv Radima Pařízka

Ládví výrazně vylepší po uvedení do ostrého provozu, které má spolu se spuštěním Brna a Ostravy proběhnout do konce roku, signál ve zbývajících částech Prahy.

Společnost Digital Broadcasting zahájila zkušební vysílání svého nového DVB-T2 vysílače, který bude umístěn v pražské čtvrti Ládví. Co se týká obsahu, v multiplexu jsou šířeny stejné stanice jako u Novodvorské, tedy televize Relax a Rebel ve formátu qHD – rozlišení 960x540p. Testy potvrdil webu Digitální rádio zástupce Digital Broadcasting Martin Roztočil. Do budoucna budou fungovat obě lokality v takzvané společné jednofrekvenční síti (SFN). 

Zkušební vysílání probíhá na kanálu 24 a díky anténě směrované stabilně na sever pozoruje naše redakce výrazné zlepšení signálu, který se dostal na pražských Hájích na místní hodnoty, a to přesto, že je u vysílače použitá horizontální polarizace (anténa je vertikálně). Ládví výrazně vylepší po uvedení do ostrého provozu, které má spolu se spuštěním Brna a Ostravy proběhnout do konce roku, signál ve zbývajících částech Prahy. Hlavní město je zatím v tuto chvíli jediným regionem, kde DVB-T2 multiplex Digital Broadcasting funguje. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace