Televize8. února  2018 v 12:18  

Eurosport 1 HD a TLC HD v průběhu olympiády nekódovaně na satelitu Astra

Olympijské studio Eurosportu - Foto: eurosport .

Olympijské studio EurosportuFoto: eurosport .

Odpojení kódování u obou stanic je skvělou zprávou pro všechny sportovní fandy. Stejný krok bude proveden i v rámci DVB-T2 platformy freenet TV.

Od 9. do 25. února budou vysílat německé verze kanálů Eurosport 1 HD a TLC HD na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, nekódovaně. Stanice tak bude možné přijímat všude tam, kde je signál dané družice, tedy včetně České republiky a Slovenska. Dohodu o dočasném odpojení kódování podepsaly společnosti Discovery Networks Deutschland a provozovatel platformy HD+. Běžně jsou dostupné bezplatně na Astře tyto stanice pouze v SD rozlišení. 

Odpojení kódování u obou stanic je skvělou zprávou pro všechny sportovní fandy. Stejný krok bude proveden i v rámci DVB-T2 platformy freenet TV. „Zimní olympijské hry Pchjongčchang 2018 jsou absolutním sportovním vrcholem. Prostřednictvím satelitu, který je přední distribuční trasou v Německu, bude mít možnost zažít tuto událost ve vynikající kvalitě obrazu zdarma téměř polovina televizních domácností. Právě v oblasti sportu a rychlých scénách je HD kvalita rozhodující,“ uvedl při této příležitosti Georges Agnes, ředitel divize operací a produktů společnosti HD PLUS GmbH. 

Parametry příjmu Eurosport 1 HD Deutschland: Astra 1L (19,2 stupně východně), 11112/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK 

Parametry příjmu TLC HD: Astra 1L (19,2 stupně východně), 10964/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace