Televize27. dubna  2017 v 08:00  

Fotbalová La Liga se pustila do ostrého souboje s piráty, nasadila „on-line strážce“

Nastavená opatření mají chránit i takové hvězdy, jakými jsou například Lionel Messi. - Foto: Jan Kaliba

Nastavená opatření mají chránit i takové hvězdy, jakými jsou například Lionel Messi.Foto: Jan Kaliba

Do boje s piráty se mají zapojit i sociální sítě Facebook a Twitter, které se v řadě případů stávají komunikačním nástrojem pirátů. Pomoc přislíbil i Google.

Nejvyšší španělská fotbalová soutěž La Liga se pustila do ostrého souboje s piráty, kteří jí různými metodami způsobují ušlý zisk. Španělský fotbal podle studie přichází ročně přibližně o 180 milionů amerických dolarů. Informuje o tom deník New York Times. Do boje s internetovými piráty, kteří přenášejí tuto soutěž nelegálně, nasadila takzvané „on-line strážce“. Ti mají za úkol nelegální streamy vyhledávat a pomocí různých nástrojů identifikovat jejich zdroj. 

Do boje s piráty se mají zapojit i sociální sítě Facebook a Twitter, které se v řadě případů stávají komunikačním nástrojem pirátů. Pomoc přislíbil i Google. La Liga dále hodlá spolupracovat s různými protipirátskými organizacemi a pomoc jí dokonce přislíbila i americká vláda. Aktivitami Španělů se chtějí v boji s tímto typem organizovaného zločinu inspirovat i další soutěže. Ideálním cílem by bylo pochopitelně digitální pirátství úplně vymýtit, tyto aktivity by ho ale měly minimálně výrazně oslabit. Nejvyšší španělskou fotbalovou soutěž vysílají u nás stanice Digi Sport, které jsou exkluzivně dostupné pouze pro klienty operátora Digi Czech Republic. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace