Televize13. října  2017 v 11:00  

Hudebník Peterka posunul start televize Šlágr 2, důvodem má být její profilace

Karel Peterka, majitel a šéf televize Šlágr. - Foto: archiv Karla Peterky

Karel Peterka, majitel a šéf televize Šlágr.Foto: archiv Karla Peterky

Šlágr 2 má být hlavním lákadlem pro přechodový DVB-T2 multiplex Českých Radiokomunikací, k dispozici bude také v Regionální síti 8 téhož operátora.

Hudebník a podnikatel Karel Peterka posunul start připravované televize Šlágr 2. Peterka to potvrdil v telefonickém rozhovoru redakci webu Digitální rádio. Podle původního plánu měl Šlágr 2 odstartovat předběžně v polovině října, tento termín však padl. Peterka předpokládá, že jeho nová televize odstartuje v první polovině prosince. Důvodem pro zdržení má být podle něho zamyšlení se nad dramaturgií a směřováním druhého kanálu. 

„Po technické stránce máme vše připravené. Grafika i znělky už jsou hotové. Mohli bychom klidně odstartovat příští týden,“ uvedl jihočeský hudebník a podnikatel a doplnil: „Nechceme, aby se dvojka s jedničkou kanibalizovala, a to jsem si předtím neuvědomil. Byl bych nerad, abychom si spuštěním Šlágru 2 odlákali diváky z jedničky.“ Karel Peterka se tak nyní se svým týmem podrobně zamýšlí nad programovým schématem druhého programu, který by měl přes den hrát pro starší diváky a ve večerních hodinách vrátí do vysílání country. Na Šlágru 2 se bude hrát okrajově i rocková muzika – kapely typu Argema, Keks a další. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace