Televize15. února  2016 v 08:00  

Imigranti v Německu se dočkají vlastní televize, zachytitelná bude i v Česku

uprchlíci, migranti, maďarská hranice, imigranti, běženci - Foto:  Freedom House, licence Public Domain (eng)

uprchlíci, migranti, maďarská hranice, imigranti, běženciFoto:  Freedom House, licence Public Domain (eng)

Projekt H2D na webu uvádí, že chce mimo jiné seznámit přistěhovalce s tím, jak se snadno integrovat do tamní společnosti.

Uprchlíci, kteří přicházejí do Německa za lepší budoucností, budou mít vlastní televizi. V pátek začal na satelitním systému Astra, konkrétně na pozici 19,2 stupně východně, testovat nový program s označení „H2D Handshake 2 Deutschland“. Jde o projekt, který souvisí s webovou stránkou http://h2d.hpu.nl/ a sídlo má v německém Kolíně. Zahájení vysílání prozatím není přesně časově stanoveno. Jako termín startu se uvádí pouze „Coming Soon“, tedy „již brzy“. Němci už poskytují pro emigranty ze Sýrie a dalších zemí sužovaných válkou informační servis na kanálu Deutsche Welle a v rámci vysílání veřejnoprávní ARD. 

H2D na webu uvádí, že chce mimo jiné seznámit přistěhovalce s tím, jak se žije v Německu, jak se zde k sobě lidé chovají, jaké zde platí dopravní předpisy nebo jak tu funguje zdravotní péče. Diváci by se měli jednoduše a rychle dozvědět, jak se snadno integrovat u našich západních sousedů. Chybět nemají ani informace o tom, jaké jsou v Německu svátky a jak je tamní obyvatelé slaví. H2D chce pomoci překonávat předsudky a pomáhat soužití odlišných kultur. Platforma se označuje jako multimediální integrační projekt, který bude určen mimo jiné pro lidi v uprchlických táborech. Název je de facto označením pomocné ruky Němců. 

Parametry příjmu: Astra 1KR (19,2 stupně východně), 11421/H, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S, kódování žádné (FTA) 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace