Televize13. dubna  2018 v 06:00  

Konec nelegálního sledování přenosů s kódováním BISS? Přichází jeho vylepšená verze

Nelegální sledování přenosových kanálů s kódováním BISS by mělo být komplikovanější. - Foto: Open Clip Art Library

Nelegální sledování přenosových kanálů s kódováním BISS by mělo být komplikovanější.Foto: Open Clip Art Library

Vylepšený kódovací systém umožní vlastníkům obsahu například dynamicky připojovat a odpojovat jednotlivé oprávněné přijímače.

Kódování BISS se stalo v uplynulých letech díky ne příliš kvalitnímu zabezpečení oblíbeným systémem pro ochranu živých přenosů na orbitu, a to ať už jde o sport, případně jiné události. Experti, kteří se na vývoji technických řešení podílejí, ale nyní přišli z možností, kterou by bylo možné snadné dohledání dekódovacích klíčů na internetu eliminovat. Jedná se o nový kontribuční standard BISS s označením CA. 

Nová generace BISS 2 zavádí k původním módům šifrování (Mode 0 a Mode 1 a Mode E) nový Mode CA. Mode E zavedl symetrické šifrovací klíče pro zašifrování Session Words (SW) pomocí Session Key (SK). Tím sice zabezpečil vlastní SW, ale přenosové metody zašifrovaných Session Words (ESW) zůstaly nezabezpečeny. Navíc Mode E neumožňuje flexibilní řízení oprávněných přijímačů. Mode CA je postaven na Mode E, ale místo pevného SK zavádí dynamické, asymetricky šifrované SK, které jsou vysílány do přijímačů spolu se zašifrovaným obsahem. To umožní vlastníkům obsahu například dynamicky připojovat a odpojovat jednotlivé oprávněné přijímače. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace