Televize18. května  2018 v 14:42  

Na Slovensku odstartuje hybridní služba Otta, dostupná bude i přes pozemní vysílání

Služba Otta bude fungovat v pozemním vysílání i mobilních zařízeních. - Foto: archiv Towercom

Služba Otta bude fungovat v pozemním vysílání i mobilních zařízeních.Foto: archiv Towercom

„Otta je interaktivní platforma, kde si diváci najdou obsah nejen od slovenských vysílatelů, ale i atraktivní filmový či hudební kontent," slibuje Ivan Peschl, generální ředitel operátora Towercom.

Na Slovensku začne v průběhu příštího týdne fungovat nová hybridní služba Otta, jejímž provozovatelem bude operátor Towercom. Firma ji zpřístupní prostřednictvím pozemního vysílání a také na mobilních zařízeních. V rámci terestrické platformy ji budou moci využívat majitelé televizorů a set-top boxů s podporou technologie HbbTV, které jsou připojené k internetu. Název Otta se odvíjí od anglického OTT – over the top – nelineární služba. 

Otta nabídne ve startovací fázi šest set titulů domácí i zahraniční produkce. Chybět nebudou evropské filmy i slovenská a česká klasika. Standardní cena služby při vázanosti bude 4,99 eur měsíčně, přičemž Towercom nabídne službu i ve zvýhodněném balíčku se službou Plustelka. Službu si bude možné vyzkoušet v rámci sedmidenního bezplatného období, uživatel se ale bude muset zaregistrovat na webu. Součástí služby Otta bude i živé vysílání pěti programů s funkcí zpětného zhlédnutí a sedmidenního archivu. 

„Otta je interaktivní platforma, kde si diváci najdou obsah nejen od slovenských vysílatelů, ale i atraktivní filmový či hudební kontent," konstatoval Ivan Peschl, generální ředitel operátora Towercom. „I touto službou chceme pokračovat v trendu zvyšování komfortu diváků, kteří sledují vysílání přes anténu," doplnil šéf Towercomu. Právě hybridní technologie HbbTV umožňuje provozovatelům nabízet různé doplňkové služby, jako jsou televizní archivy apod. V sousedním Německu funguje na tomto principu bezplatný portál freenet TV connect. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace