Televize12. února  2018 v 10:19  

Nova si došlápla na lokálního operátora z Jablonce, šířil její programy bez souhlasu

Jablonecká firma doplatila na nelegální distribuci programů skupiny Nova. - Foto: archiv Irdeto

Jablonecká firma doplatila na nelegální distribuci programů skupiny Nova.Foto: archiv Irdeto

„Mnohokrát jsme uvedli, že šíření našich stanic bez našeho souhlasu je protiprávní a podnikáme potřebné právní kroky, abychom mu zabránili,“ uvedl Štěpán Peichl, ředitel právní sekce skupiny Nova.

Společnost Grepa Networks z Jablonce nad Nisou musela ze své nabídky internetové televize vyřadit programy komerční skupiny Nova. V programovém rastru je měla bez souhlasu vysílatele. Nova se obrátila na libereckou pobočku Krajského soud v Ústí nad Labem a ten její stížnosti formou předběžného opatření vyhověl. Jak vyplývá z webu Grepa Networks, společnost působí kromě Jablonce nad Nisou i v Brandýse nad Labem, Staré Boleslavi a Praze. 

Grepa Networks působí primárně jako poskytovatel internetu, televizi se 140 programy má ve své nabídce jako doplňkovou službu. V programovém rastru jsou i některé rakouské nebo německé stanice, mimo jiné ORF, ATV nebo Sport 1. „Mnohokrát jsme uvedli, že šíření našich stanic bez našeho souhlasu je protiprávní a podnikáme potřebné právní kroky, abychom mu zabránili. Společnost Grepa Networks s námi neměla uzavřenou smlouvu o šíření našich stanic, k distribuci docházelo z její strany neoprávněně. Vydaná předběžná opatření jsou nejenom naším úspěchem v boji s televizním pirátstvím, ale zároveň jasným signálem i pro ostatní subjekty, které se dopouštějí šíření stanic bez našeho souhlasu,“ uvedl Štěpán Peichl, ředitel právní sekce skupiny Nova. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace