Televize7. července  2017 v 06:00  

On-line služba Netflix nabízí již stovku seriálů a filmů s českými titulky

Nedávno se na Netflixu objevila s českými titulky také první řada seriálu House of Cards. - Foto: oficiální Facebook House of Cards

Nedávno se na Netflixu objevila s českými titulky také první řada seriálu House of Cards.Foto: oficiální Facebook House of Cards

Stý titul v češtině je pomyslným milníkem, nicméně většina filmů a seriálů na Netflixu je k dispozici stále pouze v originálním znění.

Americká on-line videopůjčovna Netflix lokalizovala v uplynulých dnech do češtiny formou titulků stý titul ve své nabídce. Soustřeďuje se zejména na seriály a filmy z vlastní produkce, ze kterých můžeme jmenovat například Luke Cage, Stranger Things, Love, Fuller House, House of Cards, Narcos, Marco Polo, Unbreakable Kimmy Schmidt a Jessica Jones. Před několika týdny se v její nabídce objevila také Lída Baarová. 

Stý titul v češtině je pomyslným milníkem, nicméně většina filmů a seriálů na Netflixu je k dispozici stále pouze v originálním znění doplněná například ještě o titulky v němčině, případně polštině nebo jiném jazyku. Zdali se uživatelé na našem trhu dočkají lokalizace služby, je prozatím ve hvězdách. Samozřejmě, že pokud bude chtít její provozovatel u lokálního publika výrazněji uspět, nic jiného mu do budoucna nezbude. Netflix působí v České republice a na Slovensku od začátku loňského roku, kdy oznámil globální expanzi. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace