Televize11. května  2018 v 14:05  

Polsko čeká boom vysílání ve formátu Ultra HD, odstartuje ho fotbalový šampionát

Fotbalový šampionát zvedne zájem o Ultra HD v Polsku. - Foto: CC0 Public domain

Fotbalový šampionát zvedne zájem o Ultra HD v Polsku.Foto: CC0 Public domain

Veřejnoprávní televize nabídne část zápasů na speciálním kanálu TVP 4K, který spolu se startem mistrovství světa ve fotbale spustí.

Polsko využije nadcházející fotbalový šampionát v Rusku k významné expanzi vysílání ve formátu Ultra HD. Spolu se startem tohoto významného sportovního svátku, který se bude konat od 14. června do 15. července, bude zahájeno vysílání hned dvou programu v UHD. Půjde konkrétně o Canal+ 4K Ultra HD a TVP 4K. Dnes oznámené novinky můžou znamenat výrazné zvýšení nárůstu nákupu UHD zobrazovačů u našich severních sousedů. 

Canal+ 4K Ultra HD se stane plnohodnotnou součástí programové nabídky satelitní platformy nc+. Kromě FIFA World Cup 2018 je zde připraveno i vysílání dalších sportovních událostí, jako je anglická Premier League, německá Bundesliga, případně španělská La Liga. Platforma nc+ dále svým divákům plánuje zpřístupnit v rozlišení 4K filmy, seriály a dokumentární pořady. Tento krok má být vzkazem směrem k trhu, aby platforma nc+ byla chápána jako technologický lídr, který svým divákům přinese nejen nejvyšší možnou obrazovou kvalitu. 

Vysílání kanálu TVP 4K bude premiérou pro polskou veřejnoprávní televizi v souvislosti s rozlišením Ultra HD. Stanice bude vysílat pouze v době FIFA World Cup 2018, poté bude distribuce programu ukončena. „Jsme hrdí na to, že můžeme poskytnout fotbalovým fanouškům příležitost sledovat světový pohár nejvyšší úrovně na televizním kanálu v rozlišení 4K. Je za tím spousta technologického a organizačního úsilí, ale jsme připraveni tuto výzvu přijmout,“ uvedl Maciej Stanecki, člen představenstva Telewizje Polska. Kromě nc+ bude možné tuto stanici sledovat také na platformě Orange. Obě jsou šířeny prostřednictvím družice Hotbird. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace