Televize14. února  2018 v 10:00  

Prima testuje novou podobu menu pro chytré televizory, má vertikální orientaci

Nová podoba hybridního menu na stanici Prima love - Foto: Lukáš Polák

Nová podoba hybridního menu na stanici Prima loveFoto: Lukáš Polák

Co se týká grafické stránky, menu je ztvárněné do stejného stylu jako portál iPrima, který je aktuálně v rámci HbbTV v beta režimu, tedy zkušební verzi.

Společnost FTV Prima nekončí s vývojem svého hybridního vysílání, tedy aplikací, které mohou využívat přijímače s podporou standardu HbbTV připojené k internetu. Na stanici Prima love se ve zkušebním režimu objevila nová podoba hlavního menu. Největší novinkou je vertikální a nikoliv horizontální orientace, jako tomu bylo doposud. V minulosti ke svému menu přistupovala stejně například německé veřejnoprávní televize ZDF, nakonec ale od této možnosti upustila. 

Co se týká grafické stránky, menu je ztvárněné do stejného stylu jako portál iPrima, který je aktuálně v rámci HbbTV v beta režimu, tedy zkušební verzi. Prima love se často stává jakýmsi inkubátorem novinek v hybridním vysílání celé skupiny. Připomeňme, že jde například o jediný program, kde je zapojená nová podoba elektronického programového průvodce (EPG), který je zde označen jako televizní program. Prima na platformě HbbTV provozuje kromě videoarchivu mimo jiné i řadu aplikací, jako je předpověď počasí, případně vybrané hry. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace