Televize25. února  2016 v 14:00  

Provozovatel satelitní služby Digi TV chce ochránit exkluzivitu na fotbalovou La Ligu

Vysílatelé si chtějí špičkový fotbal chránit - Foto: Jan Kaliba

Vysílatelé si chtějí špičkový fotbal chránitFoto: Jan Kaliba

Operátor upozorňuje nejen na dostupnost slovenské televize Dajto, ale i maďarských verzí stanic Sport 1 a Sport 2.

Provozovatel satelitní služby Digi TV, společnost Digi Czech Republic vlastněná skupinou Lama Energy, je dalším subjektem na českém trhu, který plánuje veškerými dostupnými prostředky ochránit exkluzivitu, jež získal na fotbalové přenosy španělské La Ligy. Na skutečnost upozorňuje Digi Czech Republic v dopise ostatní operátory, v němž ji zastupuje advokátní kancelář Aurixa. Redakce webu Digitální rádio má jeho plné znění k dispozici. Stejným způsobem už v minulosti postupovala společnost O2 Czech Republic v případě Ligy mistrů UEFA (kanály O2 Sport) a CET 21 v případě Evropská ligy UEFA (Nova Sport 1 a 2). První zmíněná firma byla v tomto směru průkopníkem a vymohla si vypínání signálu soudní cestou. 

Digi Czech Republic upozorňuje v dopise zejména na přenosy, které se vysílají na slovenském kanálu Dajto, jehož provozovatelem je společnost Markíza Slovakia. Stanice Dajto má práva pro jeden jediný zápas La Ligy z každého kola. Digi upozorňuje, že Markíza je však držitelem vysílacích práv pouze pro území Slovenska. Operátor taktéž zmiňuje alternativu formou příjmu maďarských verzí kanálů Sport 1 a Sport 2. Tyto stanice má v nabídce operátor freeSAT. Jejich sledování v minulosti obcházeli zájemci o sportovní přenosy tak, že si na svých boxech místo regionu Česká republika nastavili právě Maďarsko. Za účelem přístupu k La Lize zpřístupnila Digi TV u nás kanály Digi Sport 3 a Digi Sport 4. 

Pravost dokumentu, který redakce Digitálního rádia obdržela, potvrdil i tiskový mluvčí skupiny Lama Energy Andrej Čírtek. „Chráníme vysílací práva, která naše společnost DIGI CZ zakoupila exkluzivně k vysílání španělské La Ligy na území ČR. Informativním dopisem jsme oslovili všechny subjekty, u kterých by mohlo hrozit porušení našich exkluzivních vysílacích práv, byť i neúmyslné a z nevědomosti. Stejným způsobem si chrání vysílací práva i naši konkurenti,“ uvedl Čírtek. Otázka příjmu slovenských programů na českém území (a naopak) je dlouhodobým problémem, který se snaží provozovatelé vyřešit. CME za tímto účelem přišla se svými „univerzálními“ kanály Nova International a Markíza International

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace