Televize12. září  2017 v 15:57  

Satelitní diváci v Evropě o signál zpravodajské televize Sky News nepřijdou

Z vysílání zpravodajského kanálu Sky News - Foto: YouTube. com

Z vysílání zpravodajského kanálu Sky NewsFoto: YouTube. com

Přesto, že stanice je dostupná i ve vysokém rozlišení, pro evropské diváky vysílá pouze ve standardní kvalitě. V HD je k dispozici bezplatně například díky serveru YouTube.

Britskou zpravodajskou televizi Sky News bude možné nadále sledovat v Evropě prostřednictvím družice Astra 1N na satelitní pozici 19.2 stupně východně. Provozovatel kanálu a telekomunikační firma SES se jednomyslně shodli na pokračování distribuce pro evropské diváky. Další možností přístupu českých a slovenských zájemců o vysílání Sky News jsou vybrané kabelové nebo IPTV sítě a pochopitelně také YouTube. 

Výběr pozice 19.2 stupně východně pro Evropu je zcela logický. Satelitní signál přijímají nejen domácnosti, ale i významná obchodní místa, jako jsou manažerská centra, hotely a podobně. Pozice 19.2 stupně východně je klíčovým místem pro distribuci video obsahu v Evropě. „S naším partnerem Sky News spolupracujeme již řadu let a nová dohoda posiluje náš dlouhodobý vztah s prvním čtyřiadvacetihodinovým zpravodajským britským kanálem,“ uvedl Ferdinand Kayser, generální ředitel společnosti SES Video. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace