Televize12. ledna  2017 v 10:19  

Turecká zpravodajská televize TRT World HD na satelitu Astra, vysílá v angličtině

Z vysílání zpravodajské televize TRT World - Foto: repro foto TRT

Z vysílání zpravodajské televize TRT WorldFoto: repro foto TRT

Příjem programu v České republice i na Slovensku je zcela bezproblémový a pro jeho sledování není nutná dekódovací karta žádného z operátorů.

Turecká veřejnoprávní televize TRT zahájila na satelitu Astra 1L, pozice 19.2 stupně východně, šíření svého mezinárodního anglicko-jazyčného zpravodajského kanálu TRT World ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Nekódované vysílání na této pozici probíhalo již v testu již několikrát na konci minulého roku, bylo ovšem přerušeno. V současné době zatím není jasné, zdali je program zařazen trvale. TRT tuto distribuci oficiálně nepotvrdila. 

Příjem programu v České republice i na Slovensku je zcela bezproblémový a pro jeho sledování není nutná dekódovací karta žádného z operátorů. Sídlo stanice je v tureckém Istanbulu. Vysílání TRT World HD působí moderním dojmem a lze ho přirovnat technickou a obrazovou kvalitou k západním televizím typu BBC World News nebo CNN International. Obě zmiňované stanice jsou již na družici dostupné i ve vysokém rozlišení. Zpravodajství z turecké perspektivy doposud na satelitu Astra chybělo. Kanál TRT World HD se objevil i na pro českého diváka méně atraktivní družici Eutelsat Hotbird. 

Parametry příjmu: Astra 1L (19.2 stupně východně), 11538/V, SR 22000, FEC 5/6, norma DVB-S/QPSK, kódování žádné (FTA) 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace