Televize13. června  2017 v 14:06  

Tuty TV na satelitu Astra poprvé s programovým průvodcem EPG

Ukázka z úvodního vysílání televize Tuty. - Foto: Tuty Broadcasting

Ukázka z úvodního vysílání televize Tuty.Foto: Tuty Broadcasting

Stanice je prostřednictvím družice součástí nejnižší nabídky Digital u operátora Skylink. Na zařazení do nabídek dalších velkých služeb jako O2TV nebo UPC Digital se zatím čeká.

Do datového toku tematického kanálu Tuty TV, který je určen především dětským a dospívajícím divákům, byl na satelitu Astra 3B, pozice 23.5 stupně východně, poprvé přidán elektronický programový průvodce (EPG). Jedná se o data, díky nimž se může divák orientovat v tom, co bude daná stanice vysílat. Doposud se Tuty TV šířila s EPG pouze v rámci Regionální sítě 8 Českých Radiokomunikací (DVB-T). 

Televize Tuty je na satelitu Astra 3B šířena jako kódovaný kanál. Provozovatel stanice původně avizoval, že kanál bude šířený volně, nicméně v jeho případě šlo o chybnou záměnu termínů – free-to-air (nekódovaně) a free-to-view (kódovaně, v základní nabídce). Tuty TV je prostřednictvím družice součástí nejnižší nabídky Digital u operátora Skylink. Na zařazení do nabídek dalších velkých služeb jako O2TV nebo UPC Digital provozovatel stanice stále čeká. Operátoři zatím o zařazení této stanice neinformovali. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace