Televize19. května  2017 v 11:34  

Tuty TV naladíte už i na terestrickou anténu, spustila promo v DVB-T

Zkušební vysílání nové televize Tuty v DVB-T - Foto: Tuty Broadcasting

Zkušební vysílání nové televize Tuty v DVB-TFoto: Tuty Broadcasting

Provozovatel kanálu si je vědom skutečnosti, že regionální sítě mají oprávnění pouze do konce roku 2017 a hledá možnost, jak se dostat do přechodové sítě DVB-T2.

Nová celoplošná televize Tuty spustila promo smyčku v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Aktuálně jde o šestou stanici v tomto multiplexu. Pokud televizní divák zachytí v DVB-T kanály TV Noe, Óčko Expres, Barrandov Family, Regionálnítelevize CZ a Sport 5, měl by se mu v seznamu objevit i nový program. 

Co se týká technických parametrů, promo smyčka Tuty TV, která se skládá pouze s animovaného loga televize, je šířena aktuálně s průměrným datovým tokem přibližně 2.7 Mbps při použitém kódování MPEG-2. S naladěním tedy nebudou mít problém ani starší DVB-T přijímače bez podpory H.264/AVC, případně dokonce H.265/HEVC. Audio stopa je nastavena na datový tok 192 kbps, dvoukanálové audio používá vzorkovací frekvenci 48 kHz. Provozovatel kanálu si je vědom skutečnosti, že regionální sítě mají oprávnění pouze do konce roku 2017 a hledá možnost, jak se dostat do přechodové sítě DVB-T2. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace