Televize12. září  2017 v 06:00  

Videoportál Film Popular nabízí v předpremiéře dokumenty nové televize WAR

Promo smyčka nové dokumentární televize WAR Svět válek - Foto: Lukáš Polák

Promo smyčka nové dokumentární televize WAR Svět válekFoto: Lukáš Polák

Na rozdíl od lineárního televizního vysílání, jenž bude ve standardní kvalitě (SD), jsou snímky zpřístupňovány také ve vysokém rozlišení.

Československá filmová společnost zřídila na svém placeném portálu Film Popular novou sekci WAR, v níž už nyní nasazuje řadu dokumentů z oblasti vojenství. Jedná se o dokumentární a paradokumentární snímky, které bude od 3. října vysílat nový televizní kanál WAR svět válek. Ta již v současné době testuje v nabídce satelitní služby Skylink, kabelové síti UPC Česká republika a její promo je k dispozici také v rámci DVB-T Regionální sítě 4. 

Na rozdíl od lineárního televizního vysílání, jenž bude ve standardní kvalitě (SD), jsou snímky zpřístupňovány tak, jak je společnost získala, tedy nejen v SD, ale i vysokém rozlišení (HDTV). Film Popular bude válečné dokumenty nasazovat v předpremiéře před televizním vysíláním. Nepůjde ovšem o všechny pořady, které televize odvysílá. Pořady budou nabízeny po dobu platných licenčních práv, což znamená, že se budou pravidelně obměňovat. Pro přístup k obsahu je nutné mít zaplacené roční předplatné a být registrován. 

Internetový portál Film Popular nabízí více než dva tisíce pořadů a filmů. Hlavními tématy jsou záhady, válka, krimi, ale také dětské pořady a pořady o zdraví. Je plně v češtině, bez reklam. Jeho obsah lze využívat v počítačích, tabletech i mobilech - pořad se automaticky přizpůsobí typu displeje. Film Popular provozuje Československá filmová společnost, jejímž většinovým vlastníkem je Leoš Pohl. Ta stojí i za placenými kanály CS Mini, CS Film a Horor film, provozuje i volně šířenou dokumentární televizi Kinosvět. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace