Televize2. října  2016 v 10:18  

Web Digitální rádio hlavním mediálním partnerem konference Radiokomunikace 2016

Odborná konference se bude věnovat i přechodu na technologii DVB-T2 - Foto: archiv Towercom

Odborná konference se bude věnovat i přechodu na technologii DVB-T2Foto: archiv Towercom

Z prvního dne, který se bude věnovat mimo jiné problematice digitálního rozhlasu i televize, přinese naše redakce aktuální zpravodajství.

Web Digitální rádio, jehož provozovatelem je Český rozhlas, se stal jedním ze dvou hlavních mediálních partnerů odborné konference Radiokomunikace 2016, která se bude konat od 18. do 20. října v Pardubicích. Pro jeho čtenáře to bude znamenat, že z prvního dne, který je věnován správě rádiového spektra, legislativě, satelitní komunikaci, digitálnímu rozhlasu a budoucnosti televize přinese aktuální informace přímo z místa. 

První den bude těžištěm programu problematika digitálního vysílání a shrnutí podstatných závěrů radiokomunikační konference WRC 2015 včetně pozice ČR a evropských souvislostí. Druhý den konference je věnován především mobilní komunikaci a jejím aspektům. Budou uvedeny přednášky týkající se technologií mobilních spojů (vývoje systému 5G, fenoménu IoT/M2M, využití optických a radioreléových spojů) a další přednášky budou zaměřeny na trendy radiolokačních systémů a na účinky mikrovlnného elmg. pole. 

Třetí den uvede prakticky orientované příspěvky v podání renomovaných autorů, které navazují na program předchozích dní a týkají se mimo jiné současného vývoje mikrogenerátorů typu Energy harvesting, realizace tištených antén a využití šíření elektromagnetických vln v automobilech pro lokalizaci a komunikaci. Na akci vystoupí mimo jiné Pavel Dvořák z Ministerstva průmyslu a obchodu, Radim Pařízek z Digital Broadcasting (multiplex 4, Regionální síť 7), Marcel Procházka z Českých Radiokomunikací, Tomáš Řapek ze společnosti Teleko (DAB operátor) nebo Karel Mikuláštík z ČVÚT. 

Autor:  Lukáš Polák

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace