Televize23. března  2018 v 16:24  

YouTube představil upravenou aplikaci pro chytré televizory

YouTube aplikace v chytrém televizoru - Foto: Lukáš Polák

YouTube aplikace v chytrém televizoruFoto: Lukáš Polák

V přehrávači je možné manuálně nastavit obrazovou kvalitu, a to sestupně od nejvyšší po nejnižší rozlišení. K dispozici jsou například i speciální informace o formátu videa.

Populární on-line videoplatforma YouTube, která je ve vlastnictví společnosti Google, uvedla upravenou verzi svého prostředí pro chytré televizory. Před několika dny byla nasazena do rozhraní Apple TV, dnes ji redakce webu Digitální rádio objevila i v rámci televizoru LG s operačním systémem Netcast, rok výroby 2014. V rámci dalších zařízení připojených k internetu byla verze YouTube původní, ke změně dojde pravděpodobně později. 

Co vylepšená verze YouTube přináší? Změnilo se především vodorovné menu v horní části obrazovky s položkami Zábava, Hudba, Zprávy, Sport a další. Tyto kategorie se nově přesunuly do horizontálního menu v levé části obrazovky. Mírně upravené je i původní menu, které se taktéž nachází v levé části obrazovky a má vertikální orientaci. V přehrávači je možné manuálně nastavit obrazovou kvalitu, a to sestupně od nejvyšší po nejnižší rozlišení. K dispozici jsou například i speciální informace o formátu videa, jeho rozlišení nebo použitém kodeku. 

Nové články v rubrice

Sledujeme

Sledujte nás

Zajímavé odkazy

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace