11. června  2012 v 09:23  rubrika: Četba na pokračování

11. - 15. června: Bílá paní na hlídání

Dnes začínáme v Dominu vysílat seriál Bílá paní na hlídání. Setkáme se v něm s docela obyčejnou rodinkou. Jmenují se Černí, maminka je restaurátorkou starých obrazů a tatínek pluje na zaoceánském parníku jako lodní důstojník.

Doma ovšem kralují jejich děti, paterčata. Jsou to pěkná čísla. Ze školky je vyloučili, protože ji vytopili, když si hráli na námořníky. Uhlídat je doma také není jednoduché a žádná hlídací teta to s nimi moc dlouho nevydrží. 

Jednoho dne ale maminka těchto neposedných čtyřčat paní Černá potká paní Bílou, která kluky zvládne úplně hladce. Ptáte se, čím to je? Je to jednoduché, paní Bílá je totiž opravdovou bílou paní ze starého zámku. 

Rodiče čtyřčat samozřejmě netuší, že jejich kluky hlídá středověké strašidlo a pro děti jsou hodiny strávené s paní Bílou vždycky plné dobrodružství. 


Rozhlasový seriál napsal Pavel Brycz, který se tvorbě pro děti a mládež věnuje už mnoho let. Pro rozhlas napsal třeba povídky o tom Co si vyprávějí andělé a je také autorem televizního večerníčku Dětský zvěřinec. 

Za knihu Bílá paní na hlídání získal v roce 2011 prestižní literární cenu Zlatá stuha. 

Autor:  Jan Herget  (jht)

Nové články v rubrice

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas