2. července  2012 v 11:01  rubrika: Četba na pokračování

2. - 6. července: Indiáni z Větrova

Dětský domov - Foto: Jana Káninská

Dětský domovFoto: Jana Káninská

V druhém prázdninovém týdnu nás čeká setkání s dětmi z pohraničního dětského domova Větrov. Poutavý příběh Markéty Zinnerové bude vyprávět Vlastimil Brodský.

V první části poznáme hlavní hrdiny Přemka a Fandu, kteří založí indiánský kmen, proti kterému budou stát místní „Šímáci“. Skupinka pojmenovaná podle jejich vůdce Lojzka Šímy. 

V úterý se hlavní hrdinové příběhu seznámí s pohraničním psem Danem, se kterým se skamarádí. Samozřejmě coby indiánský kmen je opět čekají bitvy s místními „Šímáky“. 

I ve středu se potkáme se všemi hrdiny příběhu Markéty Zinnerové. Jejich největší starostí tentokráte bude vlčák Dan, který pomalu dosluhuje u pohraniční stráže a kluci si ho chtějí vzít do dětského domova na Větrov. Dokonce napíšou i samotnému ministrovi obrany. Ani tentokráte se nevyhnou bitce s „Šímáky“. 

Ve čtvrtečním příběhu si poslechneme, jak pokračuje osud pohraniční psa Dana, jak se sžívá nejen s dětmi, ale taky se zahradníkem z dětského domova, seznámíme se s první Přemkovou láskou a dozvíme se, co zase na indiány připravili „Šímáci“. 

V pátek nás příběh zanese nejen do světa dobrodružných her větrovských indiánů, ale i do světa duší holek a kluků toužících po upřímném přátelství a po mamince a tatínkovi. 

Nové články v rubrice

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas