4. dubna  2012 v 11:08  rubrika: Četba na pokračování

2. - 6. dubna: Boříkovy lapálie

Rybník a stodola - Foto:  Corel GALLERY

Rybník a stodolaFoto:  Corel GALLERY

Už podruhé v tomto roce se můžete v Dominu setkávat s Boříkem a jeho partou. Seriál vznikl podle knížky Vojtěcha Steklače Boříkovy lapálie, která je jednou z nejpopulárnějších knih pro děti.

Jedná se o příběhy party čtyř kluků z Holešovic, kteří zažívají různé veselé a dobrodružné příhody a často se potýkají s nepřízní rodičů a třídní učitelky. 

Klukovskou partu tvoří kromě Boříka ještě Čenda, Mirek a Aleš. V pěti dílech rozhlasového seriálu se tentokrát vše točí kolem staré kůlny, ze které si kluci chtějí udělat klubovnu. 

Nejdřív si musí chatrč opravit a shánění dřeva a malty jim dá dost práce. Další plán, oslavit dokončení klubovny tím, že si upečou dort, skončí docela neslavně. Jeden dort spálí a kvůli druhému, koupenému, se pak kluci rozhádají a Aleše z party vyloučí. 

Když pak ve třech v klubovně poprvé tajně nocují, překvapí je nečekaná návštěva. Nejdřív to vypadá na nějakého vandráka nebo zloděje, ale nakonec se ukáže, že je to Aleš. Kluci se smíří a společně svou klubovnu slavnostně pokřtí a pojmenují ji Haraburďárna. 

Jak si kluci dokáží poradit s docela obyčejnými problémy i s otázkou důvěry a kamarádství se dozvíte z našeho seriálu, který vysíláme od pondělí do pátku. Na Dvojce Českého rozhlasu vždy po tři čtvrtě na osm v pořadu Domino. 

Autor:  Jan Herget  (jht)

Nové články v rubrice

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas