7. února  2012 v 11:54  rubrika: Četba na pokračování

6. - 17. února: Ukradený orloj

Mánesův roční cyklus rolnických prací na Staroměstském orloji - Foto: Maros Mraz, licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Mánesův roční cyklus rolnických prací na Staroměstském orlojiFoto: Maros Mraz, licence Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Stejnojmennou knížku napsala Hana Doskočilová, která se tvorbě pro děti a mládež věnuje celý život. A o čem je právě tato kniha?

Vypráví o pátrání po rožmberském orloji, který zmizel z výstavy vzácných hodin. Původcem všech trampot je dvacetiletý Petr, velmi šikovný automechanik, který umí opravit úplně všechno. Má však jednu velkou chybu, nebere na vědomí, že rozbité věci většinou někomu patří. Proto ho všude doprovází jeho devítiletý bratr Jozífek, který se snaží všechno vysvětlit a urovnat.  

Autorka Hana Doskočilová napsala kromě Ukradeného orloje mnoho dalších knížek, za všechny jmenujme třeba tituly Diogenes v sudu, My a myš nebo Golem Josef a ti druzí.
Hana Doskočilová se zaměřuje především na pohádky a příběhy pro nejmenší, v nichž sleduje běžný život svých postav se snahou vyjádřit jejich vztahy mezi sebou a dospělými. 

Její prózy ze života dětí i pohádkové příběhy se vyznačují velkým porozuměním pro potřeby a touhy malých čtenářů, laskavým humorem a mimořádnou schopností zprostředkovat v zajímavém příběhu i nenásilné poučení. 

Autor:  Jan Herget  (jht)

Nové články v rubrice

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas