18. dubna  2012 v 09:28  rubrika: Linka důvěry

Jediná láska, která je bezpodmínečná a nekonečná

Těhotenství (ilustrační foto) - Foto: Benjamin Earwicker, Stock Exchange

Těhotenství (ilustrační foto)Foto: Benjamin Earwicker, Stock Exchange

Uměli byste okamžitě odpovědět na tyto otázky?

- Kdo vás má na celém světě nejraději, ať uděláte cokoli?
- Kdo lásku k vám ničím nepodmiňuje?
- Kdo vás bude mít stále stejně rád celý život?
- Kdo by za nás bez váhání položil život? 

No přeci naše máma a její nekonečná a bezbřehá mateřská láska. U mnoha maminek začíná od prvního dne, kdy se dozví, že nás nosí v bříšku. Od této chvíle je pro nás schopná a ochotná udělat a podstoupit cokoli. 

V prvních chvílích života nás nenechá ani na okamžik samotné, potom je věčnou záchranou a oporou při našich prvních a bojácných krůčcích, trpělivě a donekonečna odpovídá na naše neustálé „proč“, je s námi při našem vstupu do lidské džungle v podobě školky a školy, propláče s námi naši první nešťastnou lásku. 

A co my? Nejdříve ji bezmezně milujeme a potom se čím dál častěji snažíme od ní odpoutat. Nastanou chvíle, kdy se pro nás stává „obtížným hmyzem“, ale to jen proto, abychom postupem času zjistili, jak moc ji máme rádi a jak moc si její lásky ceníme. 

Pokud jste náš článek dočetli do konce, utíkejte ke svojí mámě a pošeptejte jí nejkouzelnější větu na světě: „Mami, mám tě rád“. 

Nové články v rubrice

 • 6. června  2012 v 09:00       rubrika: Linka důvěry

  Boj anebo láska?

  Taky máte někdy pocit, že bráchu byste nejraději snědli láskou, snesli mu modré z nebe a za týden mu třeba ani nemůžete přijít na jméno a nejraději byste se od něho odstěhovali na druhý konec světa?

   
 • 25. dubna  2012 v 10:06     Audio  rubrika: Linka důvěry

  Jednou budu „superrodič“

  No jo, ale jak na to? Chceme-li se naučit řídit, zaplatíme si autoškolu, chceme-li se naučit léčit lidi, vystudujeme medicínu, chceme-li se stát mistrem světa v jakémkoli sportu, dřeme na hřišti a v posilovně dennodenně...

   
 • 11. dubna  2012 v 14:27       rubrika: Linka důvěry

  Život je boj, tak běž a bojuj

  Citát, kterého bychom se měli držet za každou cenu, za všech okolností a v jakýchkoli chvílích našeho života – zvláště v těch nejbolestivějších, i když byly, jsou a budou okamžiky, ve kterých si nevíme rady a nejraději...

   

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas