22. září  2010 v 09:44  rubrika: Soutěže

V Dominu startuje hra o miliónové ceny

Domino a Eurorebus - Foto:  Eurorebus

Domino a EurorebusFoto:  Eurorebus

S novým školním rokem začíná nový ročník soutěže Eurorebus, největší školní hry v České republice. Pravidla hry jsou jednoduchá. Stačí alespoň občas chodit do školy, nebo mít možnost připojit se k internetu a pak po celý rok sbírat body až k vytoužené odměně. Tou mohou být Ipody, Iphony, počítačové sestavy, notebooky a řada dalších hodnotných cen. Například i účast v exkluzivní expedici E-on Eurorebus.

Expedice výherce Eurorebusu zaveze na zajímavá místa. Například nejlepší účastníci letošního 15. ročníku pojedou na Slovensko, do Maďarska, Chorvatska, Itálie a Rakouska. Zkrátka skvělý zážitek. A k tomu všemu se dostanete i letos také přes vysílání Českého rozhlasu 2 a pořadu Domino. 

Eurorebus začíná korespondenčními koly. Ty můžete dělat hezky pěkně z domova, ve škole prostřednictvím formulářů Eurorebusu, které najdete u svých učitelů zeměpisu, nebo zde. Korespondenční kola mají tu výhodu, že když neznáte odpověď na nějakou otázku, můžete ji v klidu vyhledat na netu, ale pozor na špatné odkazy, proto si informace ověřujte třeba v encyklopediích a atlasech.  

Pokud uspějete v korespondenčních kolech, otevírá se cesta do krajského kola a z toho do celostátního finále. Jenže body se získávají i v elektronických kolech zde, kde také najdete bonusové otázky od nás, od Českého rozhlasu 2 Praha, od pořadu Domino. My samozřejmě Bonusovky zadáváme v živém vysílání Domina – každý druhý čtvrtek. První Bonusovku s Dominem jsme letos naplánovali na 30. září. 

Eurorebusu se účastní ročně více jak 20 000 žáků, do celostátního finále se jich dostane 1000 a vyhrají jen ti nejlepší. Soutěží se v kategoriích jednotlivců a školních tříd, a to ve třech věkových skupinách. To znamená první, druhý stupeň základních škol a střední školy. Mezi sebou soutěží i školy a dokonce i učitelé. Tento rok je nejchytřejší školou gymnázium Václava Hlavatého v Lounech a nejlepším učitelem v zemi Alois Studenovský ze stejné školy. My jsme byli s přenosovou technikou a fotografy u toho, jak žáci gymnázia Václava Hlavatého v Lounech přebírali obrovský pohár za svůj úspěch.
Poslechněte si reportáž. 

 

Převzetí poháru na gymnáziu Václava Hlavatého v Lounech

Vložit na svůj web

Nové články v rubrice

 • 6. dubna  2012 v 09:39     Audio  rubrika: Soutěže

  Zlatý oříšek Domina - 2. část

  Zlatý oříšek je soutěž, která se zaměřuje na nadané a šikovné děti od 6 do 14 let. Vítězem se může stát každý, kdo v daném roce vytvoří nebo učiní něco mimořádného v jakémkoliv oboru. Může to být umění, sport, ekologie,...

   
 • 3. dubna  2012 v 10:34       rubrika: Soutěže

  Bonusovka s Dominem č. 14

  Je tu další Bonusovka s Dominem a šance získat body navíc.

   
 • 3. dubna  2012 v 10:34       rubrika: Soutěže

  Bonusovka s Dominem č. 13

  Je tu další Bonusovka s Dominem a šance získat body navíc.

   

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2020 Český rozhlas