26. dubna  2012 v 10:05  rubrika: Svět zvířat

K vítězství na čtyřech nohách

Jezdec na koni, ilustrační foto - Foto: Nick Pye, Stock Exchange

Jezdec na koni, ilustrační fotoFoto: Nick Pye, Stock Exchange

Do dvanácti chodila do Dismanova dětského rozhlasového souboru, na klavír, do atletiky a do baletu. Pak ji ale jednoho dne kamarádka vzala do stáje.

A to byl začátek konce doposud klidného života rodiny Tomanových,“ píše Eliška Tomanová na blogu, který vede své sestře Barboře Tomanové. Od té doby se totiž Bára od koní už nehnula a maminka kvůli ní dokonce založila obchod s jezdeckými potřebami. 

Barboře Tomanové je letos dvacet let a podařilo se jí získat 13. místo na Mistrovství Evropy v roce 2010 a mnoho dalších českých i mezinárodních ocenění. V roce 2011 se stala jezdkyní roku a vítězkou v kategorii mladších jezdců. Ačkoliv vloni Bára skládala mezinárodní maturitu a letos studuje marketing, daří se jí jezdit všechny své koně každý den. 

Když Eliška Tomanová píše o úspěších své sestry, vždycky zmiňuje, s jakým koněm Bára závodila. Coloman, Kohen, Careful, Adéla, Clark… I oni si zaslouží uznání. Kromě všech medailí pomohli Báře i k tomu, aby se stala vzorem pro mladé jezdkyně. 

V Dominu na cestách z Brna mají holky a kluci, kteří jsou našimi hosty, pokaždé možnost vybrat si nějakou osobnost, které potom v živém vysílání voláme a holky a kluci ve studiu se jí mohou ptát na cokoliv, co je zajímá. 

Když jsem se domlouvala s brněnskými jezdkyněmi, hosty Domina 26. dubna, komu by si přály zavolat, jednoznačně se shodly na Barboře Tomanové. Možná je to tím, že se pozvané holky náhodou jmenují jako sestry Tomanovy – Eliška a Barča, ale spíš si Bára opravdu zaslouží, aby byla „osobností na přání“. 

Nové články v rubrice

 • 8. května  2012 v 09:00     Audio  rubrika: Svět zvířat

  Koňské zlozvyky

  Stejně jako lidé mají i koně svoje zlozvyky. Ty nejčastější se teď pokusíme shrnout do následujících několika řádků.

   
 • 4. května  2012 v 10:43       rubrika: Svět zvířat

  Sokolníci v Dominu

  S Dominem na cestách jsem se tentokrát s Arturem Kubicou vypravili mezi cvičitele dravých ptáků, mezi sokolníky.

   
 • 24. února  2012 v 10:36       rubrika: Svět zvířat

  Největší sladkovodní ryba

  Jihoamerická řeka Amazonka, domorodci nazývaná Parana Tinga (Bílá řeka) nebo Parana Guasu (Velká řeka) je řekou vskutku královskou.

   

Související weby

Anketa

 

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas