Český rok

Český rok - Minor 17.1.2018 - Foto: Antonín Krč

Český rok - Minor 17.1.2018Foto: Antonín Krč

Co dělat, padne-li ti něco do oka? Jak si přivolat milého či milou? Představení plné říkadel, her, pranostik, a písní lidové poezie. Od svatého Matěje se vydejme všemi ročními obdobími s jejich rituály a zvyky všedních i svátečních dnů.

Český rok - Minor 17.1.2018 - Foto: Antonín Krč

Český rok - Minor 17.1.2018Foto: Antonín Krč

Z knih: Karel Plicka - Český rok, Miloš Doležal - Režná bába, Karel Weis – Český jih a Šumava v lidové písni
Scénář a režie: Jana Franková
Hraje a zpívá Dismanův rozhlasový dětský soubor
Discollegium řídí Jakub Sejkora
Instrumentace: Jakub Sejkora
Text písní: lidový
technická spolupráce: Jan Hnilička
program, plakát, pozvánka: Magdalena Martinovská 

Český rok - Minor 17.1.2018 - Foto: Hana Novenková

Český rok - Minor 17.1.2018Foto: Hana Novenková

Dismanův rozhlasový dětský soubor vznikl v roce 1935, oslavil letos tedy dvaaosmdesáté narozeniny. Jeho členům je o něco méně, zahrát a zazpívat přijdou ti nejmenší ze souboru. Uslyšíte lidovou poezii z představení Český rok, provedeme vás obdobím od svatého Martina po Nový rok. 

Autor:  Jana Franková Doležalová
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road

  Příběh velbloudice Pepity na motivy skutečných událostí pro DRDS napsal Miloš Doležal. „Psal se rok 1945, konec května, bylo po hrozné válce a jako skauti jsme už zase mohli nosit skautské kroje a scházet se v klubovnách, což nám před tím nacisté zakázali. A tehdy jsme ji poprvé uviděli. U nás na Vysočině,... Vydejte se s námi na dvouhrbou pouť z Havlíčkova Brodu až do Prahy!

   
 •  Fotogalerie

  Všehokniha

  Představení DRDS podle knihy Guuse Kuijera Všehokniha, v překladu Magdy de Bruin Hüblové.Tomáš viděl věci, které nikdo jiný neviděl. Nevěděl, čím to je, ale bylo to tak odjakživa.“ Tak začíná kniha nizozemského autora Guuse Kuijera, jednoho z nejvýznamnějších nizozemských spisovatelů pro děti a mládež,... Scénař a režie: Jana FrankováHraje: Dismanův rozhlasový dětský soubor

   
 • Pohádka o Raškovi

  Jak se stát olympijským vítězem? A co všechno potřebuje trenér k tomu, aby takového šampióna „udělal“? Představení podle stejnojmenné knihy Oty Pavla nás zavede z Rožnova až na dějiště ZOH v Grenoblu v roce 1968.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas