KAM ZMIZEL MŮJ STRÝC, PANE PREZIDENTE?

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente? - Foto: Petr Kadlec

Kam zmizel můj strýc, pane prezidente?Foto: Petr Kadlec

V hudebně dramatickém workshopu se žáci a studenti vydají po stopách osudu číhošťského kněze Josefa Toufara. Budou pátrat po smyslu hrdinství, pravdy, víry, oběti a překonávání překážek v životě člověka. Skrze osudy lidí, svázaných s tzv. Číhošťským zázrakem nahlédnou do dění padesátých let v naší vlasti.

V první části se před nimi otevře cesta k tajemství příběhu, ve druhé části spolu s hudebníky a herci – a s hudbou Slavomíra Hořínky - vstoupí společně do dramatu posledních dní Josefa Toufara. Scénář vznikl podle knih Miloše Doležala Jako bychom dnes zemřít měli a Krok do tmavé noci. Vyprávění příběhu je provázeno promítáním dobových fotografií. Po skončení druhé části je prostor pro otázky, připomínky a postřehy studentů. 

Určeno pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, odpovídající ročníky gymnázií, studenty středních a vysokých škol
Věková skupina: 13+ 

Délka: 120min
Účinkují: členové a akademici ČF, Dismanův rozhlasový dětský soubor s uměleckou vedoucí
Janou Frankovou, Slavomír Hořínka nebo Jan Hnilička
Hudba: Slavomír Hořínka
Scénář a režie: Jana Franková
Výtvarné řešení edukačních materiálů: Jakub Grec
Délka programu: 120 minut
Kapacita: maximálně 40 studentů 

Cena vstupenky 150 Kč. Pedagogický doprovod má vstup zdarma. 

Kontakt: @ - edu@ceskafilharmonie.cz
tel - +420 227 059 222
Premiéra: 7. 12. 2017 v Rudolfinu
 

Autor:  Jana Franková Doležalová
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Všehokniha

  Představení DRDS podle knihy Guuse Kuijera Všehokniha, v překladu Magdy de Bruin Hüblové.Tomáš viděl věci, které nikdo jiný neviděl. Nevěděl, čím to je, ale bylo to tak odjakživa.“ Tak začíná kniha nizozemského autora Guuse Kuijera, jednoho z nejvýznamnějších nizozemských spisovatelů pro děti a mládež,... Scénař a režie: Jana FrankováHraje: Dismanův rozhlasový dětský soubor

   
 • Pohádka o Raškovi

  Jak se stát olympijským vítězem? A co všechno potřebuje trenér k tomu, aby takového šampióna „udělal“? Představení podle stejnojmenné knihy Oty Pavla nás zavede z Rožnova až na dějiště ZOH v Grenoblu v roce 1968.

   
 •  Fotogalerie

  Český rok

  Co dělat, padne-li ti něco do oka? Jak si přivolat milého či milou? Představení plné říkadel, her, pranostik, a písní lidové poezie. Od svatého Matěje se vydejme všemi ročními obdobími s jejich rituály a zvyky všedních...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas