Maloval motýlími křídly

Maloval motýlími křídly - Foto: Hana Novenková

Maloval motýlími křídlyFoto: Hana Novenková

Maloval motýlími křídly
a sojčím pírkem,
zrovna tak,
jako se včela vrací k úlu,
a nad rybníkem letí pták.

Maloval motýlími křídly - Foto: Jan K. Čeliš

Maloval motýlími křídlyFoto: Jan K. Čeliš

Literárně - hudební pásmo z textů Josefa Čapka a poezie Františka Hrubína a Jana Skácela, inspirované něžnými pastely Josefa Čapka.
Hraje a zpívá Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář a režie: Jana Franková
Básně Jana Skácela zhudebnil Jakub Sejkora
Premiéra v roce 2017.  

Maloval motýlími křídly - Foto: Jan K. Čeliš

Maloval motýlími křídlyFoto: Jan K. Čeliš

„Byl jsem zvědav, jakou podobu a jakou kvalitu má produkce tohoto dětského žánru dnes v podání toho snad nejpovolanějšího souboru. Přestože by to mělo být samozřejmým předpokladem, potěšila mne hlasová kultura dětí, u nichž je patrná pečlivá výchova a příprava v této oblasti. Jejich přednes odpovídal i na jevišti oněm rozhlasovým požadavkům, pověstně pokládaným za ty nejvyšší, přitom jejich projev působil naprosto přirozeně jak v mluveném slově, tak při zpěvu s velmi dobrou hudební intonací.
Z pořadu se dalo vysoudit, že malí umělci jsou vedeni víceoborově, tzn. i v pohybové složce (byť ji nelze přímo nazvat tancem), ale i po výtvarné stránce. Součástí představení byly promítané jejich kresby inspirované kresbami Josefa Čapka i básněmi, takže celé představení by bylo možné nazvat multimediálním – ovšem v onom původním slova smyslu, nikoli v tom, jak se slovo dnes používá častěji coby digitální přenos informací různými médii.“
(Jana K. Čeliš z recenze pro České doteky hudby / Čtení o koncertech ČDH ) 

Autor:  Jakub Sejkora
 

Nové články v rubrice

 •  Fotogalerie

  Pepito, (ne)plivej! aneb On the Road

  Příběh velbloudice Pepity na motivy skutečných událostí pro DRDS napsal Miloš Doležal. „Psal se rok 1945, konec května, bylo po hrozné válce a jako skauti jsme už zase mohli nosit skautské kroje a scházet se v klubovnách, což nám před tím nacisté zakázali. A tehdy jsme ji poprvé uviděli. U nás na Vysočině,... Vydejte se s námi na dvouhrbou pouť z Havlíčkova Brodu až do Prahy!

   
 •  Fotogalerie

  Všehokniha

  Představení DRDS podle knihy Guuse Kuijera Všehokniha, v překladu Magdy de Bruin Hüblové.Tomáš viděl věci, které nikdo jiný neviděl. Nevěděl, čím to je, ale bylo to tak odjakživa.“ Tak začíná kniha nizozemského autora Guuse Kuijera, jednoho z nejvýznamnějších nizozemských spisovatelů pro děti a mládež,... Scénař a režie: Jana FrankováHraje: Dismanův rozhlasový dětský soubor

   
 • Pohádka o Raškovi

  Jak se stát olympijským vítězem? A co všechno potřebuje trenér k tomu, aby takového šampióna „udělal“? Představení podle stejnojmenné knihy Oty Pavla nás zavede z Rožnova až na dějiště ZOH v Grenoblu v roce 1968.

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2019 Český rozhlas