rubrika: Zveme vás

...a bolelo nebe - Šrámkova Sobotka 30.6.2018

Pamatuj! 2018 !Remember - Foto: Hana Novenková

Pamatuj! 2018 !RememberFoto: Hana Novenková

A tak se jim ani nemusíme snažit uvěřit, po několika minutách víme, že to tak je, že jsou tu s námi terezínské děti, že nejsme v divadle, ale v Terezíně a divadlem je načas to, co je venku, za divadelní zdí. (Jiří Daníček, ROŠ CHODEŠ 7/16)

...a bolelo nebe 28.10.2017 v divadle Disk - Foto: Hana Novenková

...a bolelo nebe 28.10.2017 v divadle DiskFoto: Hana Novenková

Obrazy ze života dětí internovaných za druhé světové války v Terezíně .Dismanův rozhlasový dětský soubor vás zavede za zdi terezínského ghetta v době druhé světové války. Koláž z deníků, básní, článků z časopisů vydávaných dětmi v Terezíně, dopisů a zápisků do památníčků skládá obrazy ze života dětí internovaných v terezínském ghettu.
Scénář vznikl na základě autentických textů dětí v Terezíně, byl inspirován knihami Dagmar Hilarové Nemám žádné jméno, Marie Rút Křížkové, Kurta Jiřího Kotouče, Zdeňka Ornesta Je mojí vlastí hradba ghett? Chavy Pressburger Deník mého bratra a básnickou sbírkou
Hanuše Hachenburga Hned vedle bílá barva mráčků. 

...a bolelo nebe - Foto: Hana Novenková

...a bolelo nebeFoto: Hana Novenková


Hraje a zpívá Dismanův rozhlasový dětský soubor
Scénář a režie: Jana Franková
Pohybová a režijní spolupráce: Jan Hnilička
Básně Dagmar Hilarové a Hanuše Hachenburga zhudebnil Jakub Sejkora
Texty písní a hudba: Jakub Sejkora
Těšíme se na vás 30 června 2018 v 19.30 hodin v Městském divadle v Sobotce (Městské kulturní středisko, náměstí Míru 3, Sobotka 507 43) 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Brundibár v Buštěhradě - pozvánka

  Dismančata zvou na dětskou operu Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistera Brundibár do sálu TJ Buštěhrad ve čtvrtek 1. listopadu v 19.00 hodin. Představení bude provedeno v rámci programů projektu , které reflektují výročí 100 let od vzniku Československé republiky. Režie Zdenka Fleglová.

   
 • Řeka, která teče pozpátku a Všehokniha - pozvánka

  Dismanův rozhlasový dětský soubor a Přírodní škola zvou na dvojpředstavení na malou scénu Divadla Minor 5. listopadu 2018 v 18.00 hodin. DRDS vystoupí s představením Všehokniha a Přírodní škola s představením Řeka,...

   
 • Dismančata hrají pro Paměť národa!

  V úterý 16. října 2018 od 18 hod. ve velkém sále pražského divadla Minor zahraje dvojpředstavení pro Paměť národa Dismanův rozhlasový dětský soubor! V průběhu večera si také popovídáme s lidmi, kteří obrazy z obou představení... , , , a další).

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas