rubrika: Zveme vás

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem v Pacově 2.6.2018

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem

Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve na Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem do sokolovny v Pacově 2.6.2018 v 16.00 hodin.

Již potřetí navštíví Pacov Stingův dvorní kytarista Dominic Miller a bude to setkání velmi netradiční. V rámci svého turné s novým CD u nás zahraje benefiční koncert. Tuto akci podpoří další čeští i slovenští umělci. Uvidíte a uslyšíte Dominic Miller Trio, Dana Bártu, Dismanův rozhlasová dětský soubor, The Bladderstones, Longital, Mirka Kemela s hostem Vladimírem Javorským. Koncert je věnován dětem, které musely opustit své domovy kvůli válečným konfliktům. Výtěžek z této benefice bude prostřednictvím organizace Člověk v tísni použit na nákup drobných hudebních nástrojů pro děti ve školách na severu Sýrie. 

Dismančata zapívají dvě písně. Jedou z nich je zhudebněná báseň Hanuše Hachenburga, židovského kluka a nadějného básníka, který prožil třetinu svého krátkého života za války, než ho v roce 1944 zavraždili v Osvětimi. Báseň zhudebnil Jakub Sejkora. A druhá píseň je Here Comes the Sun od The Beatles. S Dismančaty nastudoval Jakub Sejkora. 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Táborové ozvěny

  Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve na Táborové ozvěny!Český rozhlas, Vinohradská 12, Praha 2, Studio S1 - 19.9.2018 v 18.00 hodin.

   
 • Benefiční kulturní večer

  Dismanův rozhlasový dětský soubor vás zve na Benefičiní kulturní večer. do koncertního sálu Domu u Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze v 18.00 hodin. Provede dětskou operu Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistera...

   
 • ...a bolelo nebe - Šrámkova Sobotka 30.6.2018

  A tak se jim ani nemusíme snažit uvěřit, po několika minutách víme, že to tak je, že jsou tu s námi terezínské děti, že nejsme v divadle, ale v Terezíně a divadlem je načas to, co je venku, za divadelní zdí. (Jiří Daníček,...

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas