rubrika: Zveme vás

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem v Pacově 2.6.2018

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem

Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem

Dismanův rozhlasový dětský soubor srdečně zve na Benefiční koncert (nejen) s Dominicem Millerem do sokolovny v Pacově 2.6.2018 v 16.00 hodin.

Již potřetí navštíví Pacov Stingův dvorní kytarista Dominic Miller a bude to setkání velmi netradiční. V rámci svého turné s novým CD u nás zahraje benefiční koncert. Tuto akci podpoří další čeští i slovenští umělci. Uvidíte a uslyšíte Dominic Miller Trio, Dana Bártu, Dismanův rozhlasová dětský soubor, The Bladderstones, Longital, Mirka Kemela s hostem Vladimírem Javorským. Koncert je věnován dětem, které musely opustit své domovy kvůli válečným konfliktům. Výtěžek z této benefice bude prostřednictvím organizace Člověk v tísni použit na nákup drobných hudebních nástrojů pro děti ve školách na severu Sýrie. 

Dismančata zapívají dvě písně. Jedou z nich je zhudebněná báseň Hanuše Hachenburga, židovského kluka a nadějného básníka, který prožil třetinu svého krátkého života za války, než ho v roce 1944 zavraždili v Osvětimi. Báseň zhudebnil Jakub Sejkora. A druhá píseň je Here Comes the Sun od The Beatles. S Dismančaty nastudoval Jakub Sejkora. 

Autor:  Hana Novenková
 

Nové články v rubrice

 • Brundibár v Buštěhradě - pozvánka

  Dismančata zvou na dětskou operu Hanse Krásy a Adolfa Hoffmeistera Brundibár do sálu TJ Buštěhrad ve čtvrtek 1. listopadu v 19.00 hodin. Představení bude provedeno v rámci programů projektu , které reflektují výročí 100 let od vzniku Československé republiky. Režie Zdenka Fleglová.

   
 • Řeka, která teče pozpátku a Všehokniha - pozvánka

  Dismanův rozhlasový dětský soubor a Přírodní škola zvou na dvojpředstavení na malou scénu Divadla Minor 5. listopadu 2018 v 18.00 hodin. DRDS vystoupí s představením Všehokniha a Přírodní škola s představením Řeka,...

   
 • Dismančata hrají pro Paměť národa!

  V úterý 16. října 2018 od 18 hod. ve velkém sále pražského divadla Minor zahraje dvojpředstavení pro Paměť národa Dismanův rozhlasový dětský soubor! V průběhu večera si také popovídáme s lidmi, kteří obrazy z obou představení... , , , a další).

   

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas