Host do domu

 
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 
 • Zdeněk Troška - Foto:  Hradec Králové
  Host do domu5. února  2010         

  Troška Trošky v "Hostu do domu"

  "Zpomalte zběsilé životní tempo a nechte se dvě hodiny hýčkat slunnou keňskou krajinou! Možná uvidíte i hrochy..." Se svým novým filmem, který bude mít zakrátko premiéru v českých kinech, nás seznámil režisér Zdeněk Troška. Mezi hosty prvního únorového týdne ale patřili i další zajímaví lidé: hornista Radek Baborák, herec Lukáš Vaculík, herečka Veronika Freimanová a novinář Tomáš Baldýnský. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE) nebo přímo u vlastního článku ...

   
 • Olga Sommerová - Foto: Marián Vojtek
  Host do domu29. ledna  2010         

  "Host do domu" o zvířatech, lidech a umění pomáhat

  Štěkáte a vrčíte na svého psa? Klekáte si při tom, abyste mu "viděli do tváře"? Říkáte si, že nejste blázni? Nechte se zasvětit... zvířecího psychologa Alexandra Skácela! A kdo k nám ještě přišel v posledním lednovém týdnu na návštěvu? Dokumentaristka Olga Sommerová, cirkusový principál Jaromír Joo, vedoucí projektu na ochranu antilopy Derbyho v Senegalu Karolína Koláčková a ředitel humanitární organizace Hand for Help Jaromír Dolanský. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE) nebo přímo u vlastního článku ...

   
 • Jarmila Slovenčíková - Foto: Press kit
  Host do domu22. ledna  2010         

  "Host do domu" minulého týdne: od freedivingu až po ženský fotbal

  Praha byla i třetí lednový týden sevřená v mrazivém krunýři. Náledí změnilo chodníky a silnice v nebezpečná kluziště. Až na Danu Batulkovou, kterou uslyšíme jindy, všichni hosté přišli, nikdo se kvůli problémům s dopravou (kupodivu) neopozdil... Na minutu přesně se u mikrofonu usadili mistryně světa ve freedivingu Jarmila Slovenčíková, historik umění Otto M. Urban, herečka Luba Skořepová, fotbalistka Pavlína Ščasná a spisovatel Ivan Klíma. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE) nebo přímo u vlastního článku ...

   
 • Tereza Kostková
  Host do domu15. ledna  2010         

  Ani v týdnu plném sněhu jsme "nevlezli za kamna" ale vysílali další "Hosty do domu" ...

  Druhý týden měsíce ledna si budeme pamatovat jako ten, který "zasypal Česko sněhem". Ti, kteří se před ním schovali u rozhlasových... A kdo za námi přišel? ... S podrobnostmi o novém nastudování "Krále Leara" to byl Jan Vlasák, o dechovce a počítačích jsme hovořili s Eduardem Hrubešem, s Irenou Pavláskovou jsme probírali její nový film, do zákulisí StarDance nám dala nahlédnout Tereza Kostková a do světa filmů a hudby Jan Budař. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE) nebo přímo u vlastního článku ...

   
 • Martin Zounar
  Host do domu8. ledna  2010         

  První "Hosté do domu" nového roku 2010

  Nejen do "kuchyně" skutečné, ale i hudební jsme nahlédli s Martinem Zounarem, do vzpomínek na OH jsme se ponořili s Milanem Jiráskem, svůj nový film nám přiblížil Jan Hřebejk, Afriku jsme v trabantu probádali s Danem Přibáněm a za projektem "Odhalení" se ohlédli s Miroslavem Bobkem. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Aleš Cibulka - Foto: Jan Sklenář
  Host do domu14. června  2010 v 13:06         

  Aleš Cibulka: „Tobogan mi splnil všechny moderátorské sny“

  „Když se setkáte s Karlem Gottem, neříkejte mu Mistře. Nemá to rád“, prozradil nám moderátor Aleš Cibulka nejnovější "klep" sobotního (12.6.) vydání Toboganu s mnohonásobným Zlatým slavíkem.... „Měl jsem ze začátku hroznou trému a bál jsem se, jak mě posluchači přijmou. Z mého pohledu to byla cílená sebevražda“. Ptal se prý sám sebe, jestli se na T. Slámu dá vůbec nějak “navázat“. Nakonec se rozhodl, že jedinou možností je „dělat...

   
 • Roman Vojtek - Foto: Alžběta Švarcová
  Host do domu18. prosince  2009         

  Na vůni jehličí a kouzlo Vánoc jsme se těšili se svátečními "Hosty do domu"

  Je doba Adventu a (před)vánoční zvonění "v přímém přenosu" nám obstaral slavný zvonař Petr Rudolf Manoušek. Zasvětil nás do tajů svého řemesla a dokonce nám živě zazvonil na vlastnoručně vyrobený "zvonek". O svátcích jsme hovořili... Romanem Vojtkem; koupi "ekologického" vánočního stromku nám doporučila jeho kolegyně Jitka Smutná; jak na vánoční cukroví radil novinář Jiří X. Doležal; za Ježíškem do Božího Daru jsme se vypravili s náčelníkem horské služby Rudolfem Chladem. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Lucie Vondráčková - Foto: oficiální stránka
  Host do domu11. prosince  2009         

  Exkluzivní předvánoční setkání "Hosta do domu" s českými celebritami

  Blíží se Vánoce. Jak se slaví ve Francii? Odpověď na tuto otázku nám nabídl "končící" zpravodaj Českého rozhlasu v Paříži... Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Bára Hrzánová - Foto: Jarka Šnajberková
  Host do domu4. prosince  2009         

  S "Hosty do domu" jsme zapálili první svíčku na adventním věnci

  I když se to podle počasí nezdá, máme tu advent. Jeho příjemné prožití popřála všem posluchačům např. herečka Bára Hrzánová,... Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Aneta Langerová - Foto: Jan Profous
  Host do domu27. listopadu  2009         

  "Hosté do domu" posledního listopadového týdne

  Zpěvačka Aneta Langerová oslavila tento týden 23. narozeniny. Velkým dárkem je nové CD s jednoduchým názvem "Jsem". Ohlédněme... Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • V.Marhoul - otočený
  Host do domu20. listopadu  2009         

  "Hosté do domu" ve svátečním listopadovém týdnu

  Na české poměry netradiční film Václava Marhoula "Tobruk" patřil k hlavním tématům pondělního rozhovoru ČRo 2 - Praha po... Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Petra Doležalová - Foto:  www.escapetonature.eu
  Host do domu13. listopadu  2009         

  Ohlédnutí za novými listopadovými "Hosty do domu"

  Novinář a publicista Jiří Moc, handicapovaná sportovkyně Jana Fesslová, generální ředitel Českých center Michael Pospíšil, ředitelka Společnosti pro ranou péči Tereza Hradílková a fotografové Petra Doležalová a Libor Špaček. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Jaroslav Uhlíř - Foto: Milan Mošna
  Host do domu6. listopadu  2009         

  Přišel listopad a s ním i noví "Hosté do domu"

  I v tomto podzimním a nevlídném počasí panovala ve studiu Českého rozhlasu 2 - Praha usměvavá a příjemná nálada. Přinesli... Jaroslav Uhlíř, lektorka němčiny Veronika Körner-Benešová, rozhlasový a divadelní režisér Petr Mančal, odborník na kosmonautiku Antonín Vítek a ornitolog Karel Pecl. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Michal Horáček - Foto: Jan Profous
  Host do domu30. října  2009         

  "Hosté do domu" ve svátečním říjnovém týdnu

  Tento týden se slavil vznik československého státu a my jsme se s našimi hvězdnými hosty věnovali záležitostem nejen pozemským,... a pokud vám něco uteklo, můžete se k pořadům vrátit. S textařem a producentem jsme se zamýšleli nad uměním a tak trochu i politikou; i když je balet velkou řeholí, je také velkou láskou pro a do oblak a na kosmické stanice jsme se přenesli s "osobností letectví a kosmonautiky 2008" do historie architektury nás zasvětil

   
 • Ida Rozová - Foto:  dTEST
  Host do domu16. října  2009         

  Podzimní setkání "Na vlně pohody"

  Ředitel Pražské komorní filharmonie Radim Otépka, zpěvačka Kateryna Kolcová - Tlustá, šéfredaktorka časopisu dTEST Ida Rozová, hudebník Petr Ostrouchov a pěstounka Klára Hesounová Měkutová. Ti všichni přijali pozvání Českého rozhlasu 2 - Praha k hodinovému posezení. Ohlédněme se v krátkosti za našimi "Hosty... Tento měsíc se stala "tváří" mediální kampaně naší stanice, tedy Českého rozhlasu 2 - Praha, známá zpěvačka Marie Rottrová. Proč zve posluchače k poslechu naší stanice se dozvíte v publikovaném rozhovoru. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Miroslav Žbirka
  Host do domu16. října  2009         

  Poznejte svět s hosty "Rádia na vlně pohody"

  Zpěvák Miroslav Žbirka, dokumentarista Steve Loveček Lichtag, ředitel divadla František Skřípek, etnolog Miroslav Nožina a herec Pavel Nový. S těmi všemi jsme v Setkání (po 11:05 hodině) Českého rozhlasu 2 - Praha "brázdili" různé světy. Někdy to bylo území vědy,... Tento měsíc se stala "tváří" mediální kampaně naší stanice, tedy Českého rozhlasu 2 - Praha, známá zpěvačka Marie Rottrová. Proč zve posluchače k poslechu naší stanice se dozvíte v publikovaném rozhovoru. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Boris Hybner - Foto: Jan Profous
  Host do domu9. října  2009         

  Říjnová (a vesmírná) "jízda" Na vlně pohody

  Bez ohledu na podzimní počasí jsme s Českým rozhlasem 2 - Praha tento týden "surfovali" Na vlně pohody. Kdo nám dělal společnost... Boris Hybner, sochař Jiří Netík, fotograf Petr Slavík, spisovatel Miloslav Stingl, geolog Václav Cílek a návrhářka Iška Fišárková. Tento měsíc se stala "tváří" mediální kampaně naší stanice, tedy Českého rozhlasu 2 - Praha, známá zpěvačka Marie Rottrová. Proč zve posluchače k poslechu naší stanice se dozvíte v publikovaném rozhovoru. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • módní návrhář Osmany Rodriguez Laffita - Foto:  www.osmanylaffita.com
  Host do domu2. října  2009         

  Rádio na vlně pohody na prahu října

  Svatováclavský týden měl pouze čtyři pracovní dny. Přesto jsme ve studiu ČRo 2 - Praha přivítali pětici osobností. Po přehlídkových... Osmany Laffita. Jak vznikla známá skupina Lucie nám mj. prozradil její zakládající člen Michal Dvořák. Co všechno má na starosti správní ředitel Symfonického orchestru Českého rozhlasu jsme se dozvěděli od Jana Simona. O práci Konfederace politických vězňů jsme hovořili s Naděždou Kavalírovou a Leo Žídkem. Tento měsíc se stala "tváří" mediální kampaně naší stanice, tedy Českého rozhlasu 2 - Praha, známá zpěvačka Marie Rottrová. Proč zve posluchače k poslechu naší stanice se dozvíte v publikovaném rozhovoru. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Michal Sitte a pes Alex - Foto: Jan Profous
  Host do domu25. září  2009         

  Rádio na vlně pohody na sklonku "babího léta"

  Pestrobarevným světem divadla a šansonu nás provedl Milan Hein a do laskavé náruče hudby jsme se ponořili s Jiřím Pilkou. Jaké to je být vnučkou slavného malíře nám vylíčila Jarmila Mucha - Plocková. Do světa zločinu jsme zabrousili v doprovodu pražského kriminalisty Martina Kloubka. Profesi kynologa záchranáře nám přiblížil Michal Sitte, který přišel v doprovodu nádherného německého ovčáka Alexe. Netradičně se dotkneme i nedělního Dobrého jitra, ve kterém byl naším hostem režisér František Filip. Tento měsíc se stala "tváří" mediální kampaně naší stanice, tedy Českého rozhlasu 2 - Praha, známá zpěvačka Marie Rottrová. Proč zve posluchače k poslechu naší stanice se dozvíte v publikovaném rozhovoru. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
 • Květa Fialová - Foto: Vilém Janouš
  Host do domu18. září  2009         

  Rádio na vlně pohody a hosté poloviny září

  Herečka Květa Fialová ozdobila vysílání Českého rozhlasu 2 - Praha hned v úterním rozhovoru Hosta do domu (přesněji pořadu Setkání, které vysíláme po 11:05 hodině.) Netradičnímu pohledu na svět nás přiučil také oceánolog, oceánograf a geolog Zdeněk Kukal (pondělí). Středeční setkání patřilo Znojemskému hroznu a rozhovoru s mezzosopranistkou Editou Randovou, který také rozhodně nemůžeme nazvat tradičním. Ve čtvrtek jsme s Janou Dřevíkovskou restaurovali knihy a v pátek se dozvěděli vše o životě českých skotských dudáků. Hostem byl Miroslav Anger. Tento měsíc se stala "tváří" mediální kampaně naší stanice, tedy Českého rozhlasu 2 - Praha, známá zpěvačka Marie Rottrová. Proč zve posluchače k poslechu naší stanice se dozvíte v publikovaném rozhovoru. Více se dozvíte uvnitř článku (audio záznamy pořadů najdete: ZDE).

   
Stránka 93  z celkem  95
Další  |  Poslední

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2017 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace