Host do domu12. července  2018 v 11:05  

Herečka Pavla Tomicová zhubla 25 kg. „Chtěla bych hrát princezny, ale to mi nikdo nedá,“ směje se

„Poprvé v životě jsem slyšela termín jazzové flamenco, a že ho mám zpívat. Byla to pro mě výzva,“ říká Pavla Tomicová o roli v muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení - Foto: Adam Kebrt

„Poprvé v životě jsem slyšela termín jazzové flamenco, a že ho mám zpívat. Byla to pro mě výzva,“ říká Pavla Tomicová o roli v muzikálu Ženy na pokraji nervového zhrouceníFoto: Adam Kebrt

Je Pavla Tomicová jednou z žen na pokraji nervového zhroucení? Ano. Alespoň v muzikálu podle úspěšného filmu Pedra Almodóvara na prknech Divadla Na Fidlovačce. A tahle živelná herečka si to moc užívá.

Herečka Pavla Tomicová nedávno prošla velkou změnou – zhubla 25 kg. „Je to rozhodně příjemný být si lehčí. Protože mám už ten věk po padesátce, že občas začíná něco bolet. Když kloubům ulevíte, je to strašně super,“ svěřuje se. Změna přišla v souvislosti s nemocí na jaře 2017. 

„Teď se těším super zdraví. Ale protože jsem věděla, co se děje a jak na to, tak jsem nastartovala takový režim a šlo to kupodivu samo. Teď využívám médií, abych řekla ženám, které se snaží zhubnout a držet diety, jako já jsem držela celý život, že úplně nejideálnější je pravidelná strava.“ 

Žena na pokraji zhroucení 

Lehkost teď projevuje v muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení, které podle úspěšného filmu Pedra Almodóvara, připravilo Divadlo Na Fidlovačce. „Šla jsem do něčeho, o čem jsem nevěděla, co to je. Režisérka Káča Dušková, protože mě nechtěla vyděsit, mi nějak opomněla říct, že je to muzikál,“ směje se. 

Pavla Tomicová - Foto: Adam Kebrt

Může v muzikálu víc uplatnit i svoji minulost sportovní gymnastky? „Byla bych ráda, kdybych mohla víc ukázat svoje pohybové dispozice, ale zrovna ta moje postava moc netančí. Zpívá, ale netančí. Mám tam jen jeden tanec a je to spíš takové divoké vyjádření ženského... letu čarodějnic bych řekla.“ 

Vysněná role 

Její postava Lucíe je opuštěná, ale stále milující manželka. „Ta role je krásná. Miluju tragikomické polohy. Je to můj nejoblíbenější žánr,“ prohlašuje vystudovaná loutkoherečka. Právě loutky si ale většina lidí spojuje hlavně s pohádkami. 

„Pohádky mám strašně moc ráda. Moc se k nim ale nedostávám. Strašně moc by mě bavilo si pohádku natočit. Nikdy jsem netočila pohádkovou postavu.“ A která by byla ta vysněná? „To je... Šmarjá, vůbec nevim. Já bych vám teď řekla princeznu, ale to mi nikdo nedá,“ směje se znovu. 

S Pavlou Tomicovou si povídala Jitka Novotná - Foto: Adam Kebrt

S Pavlou Tomicovou si povídala Jitka NovotnáFoto: Adam Kebrt

Úředníci mi sebrali ráj 

Pavla Tomicová je spojená s královéhradeckým souborem Drak. Vyrůstala ale v Havířově a narodila se v Karviné. „Tam jsem ale strávila jen týden života, protože v Havířově nebyl v tý době špitál,“ vysvětluje herečka. 

„Narodila jsem se v Ráji. Ale teď jsou menší kolonky, tak mi to tam už nepíšou. Od tý doby jsem strašně nešťastná, že mi úředníci vzali ráj,“ směje se. 

Pořad: Host do domu  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas