Host do domu27. září  2017 v 11:05  

Jak se vybírají herci do filmů, seriálů a reklam? Ví Soňa Ticháčková

V databázi má Soňa Ticháčková přes 40 tisíc mužů i žen všech věkových kategorií, od herců, artistů a dětí až po kompars - Foto: Adam Kebrt

V databázi má Soňa Ticháčková přes 40 tisíc mužů i žen všech věkových kategorií, od herců, artistů a dětí až po komparsFoto: Adam Kebrt

Přes 20 let vede castingovou agenturu, která obsazuje filmy, TV i reklamy. Těch má na kontě už 1592. V její databázi je 42 000 mužů i žen všech věkových kategorií, od herců, artistů až po komparz. Vybírala i děti do filmů Špunti na vodě nebo Po strništi bos.

„Měli jsme na závěr 500 dětí a z toho se vybralo šest,“ popisuje náročné vybírání ve spolupráci s filmovým štábem Jana Svěráka. Spolupracuje ale i na zahraničních projektech v Polsku, Slovensku, Rusku, Německu. Pomáhala s výběrem herců pro seriál BBC nebo bondovku Casino Royal. 

Byla to ona, kdo doporučil Oldřicha Kaisera do Tmavomodrého světa, kdo hledal naše herce podobné našim politikům v oblíbeném seriálu České století. Jak se obsazuje do velkých i malých rolí? Poslechněte si. 

Pořad: Host do domu  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-pátek 11:05  |  Délka pořadu: 55 minut  
 

Nové články v rubrice

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Nejčtenější

Erich Maria Remarque: Nebe nezná vyvolených (1/10)

Milostný příběh mladé dívky, trpící tuberkulózou, a světem protřelého závodníka. Čte Igor Bareš. Poslouchejte...

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas