Atapana: Kolaps by byl požehnáním

Jak vypadá život indiánů? Je pro ně jídlo darem bohů? Odpovědi nabídne pořad s Mnislavem Zeleným Atapanou - Foto: Jialiang Gao, licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported

Jak vypadá život indiánů? Je pro ně jídlo darem bohů? Odpovědi nabídne pořad s Mnislavem Zeleným AtapanouFoto: Jialiang Gao, licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported

Velká ztracená moudrost přírodního léčitelství jihoamerických indiánů. Kdo skutečně slouží Zemi a proč? Jídlo jako dar bohů.

Proč už vývoj západní civilizace nemůže pokračovat dál, tedy tak, jako doposud? Proč by byl kolaps Západu požehnáním pro lidstvo? 

Více se dozvíte v posledním díle minicyklu o životě a moudrosti jihoamerických indiánů. 

Host:
Mnislav Zelený Atapana, antropolog, cestovatel, spisovatel a Indián 

Etnolog a cestovatel Mnislav Zelený se narodil v roce 1943. V 60. letech studoval na ekonomické fakultě Vysoké školy zemědělské v Praze a Filozofické fakultě Karlovy univerzity. Postgraduální studia absolvoval v roce 1973 na univerzitách v peruánské Limě. 

Život Mnislava Zeleného, který byl pralesním etnikem Yawalapiti adoptován jako Atapana, je spojen především s výzkumem a prací v jižní Americe. Poprvé navštívil země Latinské Ameriky již na konci 60. a na začátku 70. let, v letech 1996 - 2001 byl velvyslancem ČR v Kolumbii a Ekvádoru. 

Záznamy pořadu Kupředu do minulosti najdete v iRadiu.  

Pořad: Kupředu do minulosti  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pořad jsme vysílali do ledna 2017  
 

Nové články v rubrice

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace