Dobré ráno s Dvojkou

Čas vysílání: pondělí-pátek 06:05 - 08:30; sobota do 08:00; neděle do 08:00  |  Délka pořadu: 210 minut  
 
Dobré ráno s Dvojkou - Foto:  Shutterstock

Dobré ráno s DvojkouFoto:  Shutterstock

Ranní magazín s informačním servisem.

Ranní vysílání s moderátorem Janem Kovaříkem chce dát posluchačům informační servis pro každý den. Vedle aktuálních zpráv a předpovědi počasí jsou součástí vysílání kulturní tipy a informace z regionů, které přinášejí naši krajští zpravodajové. Ti se do vysílání hlásí živě a taky natáčejí reportáže. 

Každý den pro vás mapujeme i dění v zahraničí. Prostřednictvím našich spolupracovníků se zaměřujeme na zajímavosti a novinky především ze středoevropských zemí (Francie, Německo, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Polsko). 

Kontakt do studia
e-mail rano@rozhlas.cz anebo SMS tvaru: RANO mezera váš text bez háčků a čárek na číslo 900 11 03 (cena jedné SMS je 3 Kč; službu poskytuje ATS Praha)

Zajímavé osobnosti pro vás do Dobrého rána s Dvojkou připravují krátká zamyšlení nad událostmi z běžného života a Hudební kuriozity a nahrávky vybírá hudební redaktor Jiří Kasal. Na zajímavé filmy vás do kin pozve publicista Dan Řehák, získáte u nás i informoce o knižních a audioknižních novinkách. 

S Ivanou Denčevovou se každý pátek můžete vydat na bylinky. Dozvíte se o jejich zpracování a o tom, jak mohou prospívat vašemu zdraví. Režisér a moderátor Ondřej Kepka vám představí zajímavá představení z divadel v celé republice.  

Po 8:00 u nás najdete pomoc ve spotřebitelské rubrice K vašim službám. S problémy, které přináší život, poradí naši specialisté i vám. Stačí napsat na rano@rozhlas.cz

A v pondělí vás seriál Neznámá místa známých měst vezme v reportážích za kuriozitami a historickými zajímavostmi po celé republice. 

Připravují:
Jan Kovařík (moderátor)
Zuzana Vlčková (editorka) 

Víkendové vysílání připravují:
Pavlína Filipovská (moderátorka)
Ondřej Kepka (moderátor)
František Novotný (moderátor)
Alfréd Strejček (moderátor)
Robert Tamchyna (moderátor)
Václav Větvička (moderátor)
Rudolf Křesťan (moderátor)
Jiří Žák (moderátor)
Zuzana Maléřová (moderátorka)
Alena Kumstýřová (dramaturgyně nedělí) 

Historie:
Pořad vznikl 2. listopadu 2015. Předcházel mu ranní vysílací blok Dobré ráno, Česko! (od 31. ledna 2011) a ještě dříve Dobré jitro. Od 6. února 2011 do 18. ledna 2016 jsou v Archivu pořadů přístupné pouze nedělní záznamy. Od 18. ledna 2016 najdete pořad v Celodenních záznamech. 

Pravidla soutěže Ranní kvíz

Moderátor položí otázku a dá posluchačům čas na to, aby zavolali správnou odpověď. Pokud posluchač odpoví správně, vyhrává cenu. V případě, že odpoví špatně, nevyhrává nikdo. 

Pořad: Dobré ráno s Dvojkou  |  Stanice: ČRo Dvojka
Čas vysílání: pondělí-pátek 06:05 - 08:30; sobota do 08:00; neděle do 08:00  |  Délka pořadu: 210 minut  
 

Sledujte nás

Příběhy posluchačů

Další nabídka

Mobilní verze | Podmínky užití | English
© 1997-2018 Český rozhlas